Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cinayet işleyen sanık: Tavuk bile kesemezdim

Adana'da karısı ile iş arkadaşı arasında geçen müstehcen konuşmalar yüzünden cinayet işleyen Zeynelabidin Çay, "Tavuk bile kesemezdim" dedi

Giriş Tarihi: 5.6.2014
Adana'da eşi H.Ç. ile işyerinden arkadaşı Kazım Ağan (56) arasında geçen müstehcen konuşmalar yüzünden cinayet işleyen 58 yaşındaki Zeynelabidin Çay'ın "Kasten insan öldürme" suçundan yargılanmasına başlandı. Sanık mahkemede, "Tavuk bile kesemezdim. Bir insan öldürdüğüm için üzgünüm. Telefonda duyduğum sözlere çok sinirlendim" dedi. H.Ç. ise Kazım Ağan ile ilişkisi olmadığını, kocasının duyduğu cinsel içerikli sözlerinse doğru olduğunu söyledi.

TEDAVİ GÖRÜYORUM

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında kendini savunan tutuklu sanık, Ağan'ın telefonda karısına yönelik söylediği cinsel içerikli sözlerin kendisini çok etkilediğini belirtti. Savunma yapamayacağını söyleyen zanlı Çay, "O sözleri tekrarlamak istemiyorum. Ben tavuk bile kesemezken bir insanı öldürdüm. Üzgünüm. Psikolojik tedavi görüyorum" diye konuştu.

SANIĞI YALANLADILAR
Öldürülen şahsın karısı Leyla Ağan ile babası Abdurrezzak Ağan, sanığın yalan söylediğini belirterek, "Kazım, bu adama enişte der, yardımcı olurdu. İddia edilen sözleri söylemiş olması imkansız" dediler. Tanık olarak dinlenen H.Ç. ise Kazım Ağan ile arasında ilişki olmadığını belirterek, "3 aydır beni sevdiğini söylüyordu. Kendisini ikaz edince vazgeçmişti. Telefonda söyledikleri doğru" dedi.

AKIL SAĞLIĞI ARAŞTIRILACAK
Mahkeme, olaydan önce de psikolojik rahatsızlıktan dolayı hap kullandığını ve halen tedavi gördüğünü ileri süren sanığı, cezai ehliyeti olup olmadığı konusunda Adana Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cinayet işleyen sanık: Tavuk bile kesemezdim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN