Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Modacıya giden yolu karnaval açtı

Giriş Tarihi: 10.6.2014

Portakal Çiçeği Karnavalı, Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin hayatını değiştirdi. 22 öğrencinin tasarladığı kıyafetler ünlü modacıların takibinde...

Bu yıl Adana'da ikincisi düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı, Çukurova Üniversitesi öğrencilerini dünyaya tanıttı. Etkinliğe bu yıl ilk kez katılan Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri hayal dünyalarını konuşturarak ortaya çıkarttığı eserlerle dünyaca ünlü modacıları kendilerine hayran bıraktı. Bir çok öğrencinin tasarımları incelenmek üzere davet aldı.

22 ÖĞRENCİ 14 GİYSİ

Bölüm Başkanı Doç. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. Dr. Özlem Uslu, Öğr. Gör. Hande Alçaoğlu Öğr. Gör. Selçuk Tanyol'un koordinatörlüğünde Beymen Adana Mağaza Müdürü Naci Sezgek'in desteklediği projeye üçüncü sınıftan 22 öğrenci 14 giysi ile katıldı. Tasarımlarının sunumunu da kendileri yapan gençler kortej yürüyüşünde boy gösterdiler.

SOSYAL MEDYADA PATLADI

Karnaval sürecince gazete ve televizyonda çıkan haberler ile sosyal medya üzerinden dünyaya açılan Çukurova'nın genç tasarımcıları, Fransa, İtalya ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren ünlü moda firmalarının dikkatini çekti. Çukurova Üniversitesi'ne gelen davetler üzerine eserleri hakkında dünyaca ünlü modacılara bilgi veren öğrenciler büyük heyecan yaşıyor.

DAVET GELİYOR

Projeye katılan Gözde Kum, Sihem Beyaztaş, Tuğba Acar, Sümeyra Ağpak, Cansu Ataol, Gülşah Bakır, Özlem Cömertpay, Özge Çetinkaya, Kübra Ergül, Fatmagül Kabalar, Banu Kara, Kazım Küçük, Fikriye Özkaya, Sevda Sarı, Sinem Sarıoğlu, Seda Şahutoğlu, Oylun Tanrıverdi, Sevda Yaşar Hale Yılmaz, Gülşen Yıldırım, Seren Aytekin ve Nihal Batmaz şimdi gelen davetleri değerlendiriyor.

BÜYÜK GURUR YAŞIYORUZ
"Tekstil Tasarım Bölümü, tekstil, hazırgiyim ve moda sektörüne tekstil teknik ve malzemelerini tanıyan, gündemi takip eden, yaratıcı, ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilir öncü tasarımcılar yetiştiriyor" diyen Metlioğlu, "Portakal Çiçeği Karnavalı bizim için büyük bir şans oldu" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Modacıya giden yolu karnaval açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN