Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk otobüslerinden olumlu yaklaşım

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) yönetimi, sarı basın kartı ve basın pasosunda yaşanan sorunların çözümü için Adana Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer'le görüştü. ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ÇGC Genel Sekreteri M.Ömer Üney ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Akılevi ile birlikte şoför esnafına sağduyu çağrısında bulundu.

ORTAK ÇÖZÜM
Şehir içi taşımacılık yapan bazı şoför ya da muavinlerin Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce belirli kurallar çerçevesinde verilen, yurt genelinde olduğu gibi uluslararası geçerliliği de bulunan sarı basın kartını tanımadığını, ÇGC tarafından gazetecilere verilen basın pasosuna da itiraz ettiğini kaydeden Esendemir, "Amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil" dedi.

SAHTE PASOYA ÖNLEM

Niyazi Göğer'in serzenişlerine de kulak veren Esendemir, sarı basın kartı, basın pasosu veya basın trafik kartı sahiplerinin bu kartları kendisinden başka kimsenin kullanamayacağına dikkati çekti. Niyazi Göğer ise sarı basın kartlarına hiçbir şoför ve muavinin itiraz edemeyeceğini, itiraz edenlerle ilgili gerekli uyarıların yapılacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk otobüslerinden olumlu yaklaşım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN