Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus TEMA'dan kitap kampanyası

Giriş Tarihi: 12.6.2014
Tarsus TEMA Temsilciliği Dünya Çevre haftasında okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla, bin adet kitabı öğrencilere dağıttı. Langen Bulvarı üzerinde stand açan TEMA Tarsus Temsilcisi Nilgün Nokay Yılmaz, dağıtılan kitapların TEMA'nın gen gönüllüleri tarafından toplandığını açıkladı.

OKUMAK İBADETTİR

Bu kitapların geleceğimizin güvencesi olan çocukları kitap okumaya, çevre bilinçlerinin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten Yılmaz, "İlgibilgi ve tepki toplumunu oluşturmak için sürekli olarak okumak zorundayız. Okumak ibadettir. Okumamak ise cumhuriyete ihanettir. Bu nedenle sürekli olarak okumak gerekir" dedi.

DOĞAL AFETLERE DİKKAT

Değişen iklimlerin dünyadaki tüm ekosistemleri ve medeniyeti etkilediğini vurgulayan Yılmaz, "Türkiye'de insan kaynaklı iklim değişikliğine bağlı olarak sadece büyük şehirlerde meydana gelen sel hasarlarının neden olduğu maddi kayıplar, depremlerin neden olduğu maddi kayıplara yaklaşmış durumda. Sadece yıldırımların yol açtığı can kaybı sayısı ise son iki yılda yüzlerce kişiye ulaştı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus TEMA'dan kitap kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN