'Gülümseten Dokunuşlar engelli çocukları sevindirdi

PEKAY Adana Şubesi tarafından Emniyet Müdürlüğü personelinin engelli çocuklarına yönelik hazırlanan "Gülümseten Dokunuşlar" projesi sona erdi

Giriş Tarihi: 13.6.2014
Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Adana Şubesi tarafından Emniyet Müdürlüğü personelinin engelli çocuklarına yönelik hazırlanan "Gülümseten Dokunuşlar" isimli projesi sona erdi. Proje kapsamında 97 engelli çocuğa yüzme, satranç, ebru ve el sanatları eğitimi verildi, Gaziantep Hayvanat Bahçesi gezisi ve piknik etkinlikleri düzenlendi.

ETKİNLİKLER ANLATILDI

Projenin sona ermesiyle ilgili Polisevi Şube Müdürlüğü Ek Hizmet binasında tören düzenlendi. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, PEKAY Şube Başkanı Gülbahar Zeybek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ve Engelli Bireyleri Meslek Edindirme Derneği Başkanı Sabiha Taciser'in de katıldığı törende, çocuklar için yapılan etkinlikler tanıtıldı.

ZİYARET VE KONFERANSLAR
Adana Valiliği koordinesinde, SODES kapsamında finanse edilen proje süresince çocuklara verilen eğitimlerin yanı sıra psikologlar tarafından aile ziyaretleri yapılıp, zorluklarla başa çıkabilme, stres yönetimi konularında konferanslar düzenlendi. Engelli çocuklar ve ailelerinin de katıldığı kapanış töreninde, aileler kendilerine gösterilen bu yakın ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gülümseten Dokunuşlar engelli çocukları sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN