Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te bir fuar daha açma hazırlığı

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) tarafından ilki geçtiğimiz yıl İstanbul'da organize edilen TÜMEXPO Sanayi ve Ticaret Fuarı 30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında Gaziantep'te düzenlenecek. Fuarla birlikte eşzamanlı olarak Ortadoğu İş Zirvesi de gerçekleştirilecek.

KAPASİTESİ İÇİN SEÇİLDİ

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Türk firmalarının Ortadoğu'daki yerlerini sağlamlaştırmayı amaçladıklarını, uluslararası ticaret kapasitesinin yüksekliği nedeniyle Gaziantep'i seçtiklerini söyledi. Dünyada her yıl 32 bin fuar yapıldığını, Türkiye'de düzenlenen fuar sayısının ise 410 olduğunu belirten Sert, Türkiye'nin fuar pastasından aldığı pay sadece yüzde 1 olduğuna dikkat çekti.

600 MİLYAR DOLARLIK SEKTÖR

Dünyada 1 yılda düzenlenen fuarların bütçesinin yaklaşık 600 milyar dolar olduğunu kaydeden Sert, "İşte biz bu pastadan Türkiye'nin daha çok pay alması için bu fuarı düzenliyoruz. Firmalar artık fuar giderlerini genel bütçelerine koymak zorunda. 500 milyar dolar ihracat hedefi koyan Türkiye'nin uluslararası ticaretteki payı sadece yüzde 0,86. Bu rakamla hedefleri yakalamak mümkün değil. İşte bu yüzden herkes elini taşın altına koymalı. Biz TÜMSİAD olarak bunun için çırpınıyoruz" dedi.

DESTEK VERİLECEK

Fuarın tanıtımı için düzenlene törene, Gaziantep Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise konuşmalarında fuarın önemine değinerek, kentte düzenlenmesi için gereken desteği vereceklerini açıkladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te bir fuar daha açma hazırlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN