Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir önünde park terörü esiyor

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Adana Büyükşehir Belediyesi önünde yayaların geçtiği kaldırım park etmiş araçlarla dolu. Yürümekte zorlanan vatandaşlar, "Trafik zabıtası bunu görmüyor mu" diyor

Kent merkezinde ekmek parasını kazanmak uğruna kaldırımda bekleyen seyyar satıcılara göz açtırmayan. ana caddelere park eden araçlara yasalara sığınarak ceza kesen Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıtasının aynı duyarlılığı belediye binası önünde park etmiş araçlara göstermemesi yadırganıyor. Kaldırımda yürümekte zorlanan vatandaşlar, "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Trafik zabıtası vatandaşa nefes aldırmıyor ama kendi binasının önündeki parka ses çıkarmıyor" dedi.

PARK EDEN ÇEKİP GİDİYOR
Özellikle Meclis toplantılarının olduğu gün Büyükşehir Belediyesi'nin önünde nefes almakta bile zorlandıklarını iddia eden yayalar, "Harici günlerde de Büyükşehir Belediyesi'ne yakın olduğunu hissettiren kişiler araçlarını park edip gidiyor. Yayaları kimsenin düşündüğü yok. Hele tekerlekli sandalye kullanan engellilerin buradan geçme şansları asla yok. Başkan Hüseyin Sözlü ilk olarak kendi binasının önündeki kargaşaya çözüm bulsun, sonra Adana'ya baksın" dediler.

KİMSE BİRŞEY DİYEMEZ Mİ?

Zihni Aldırmaz'ın Başkanvekili olduğu dönemlerde "Akıllı Dokunuş" uygulamaları sırasında Büyükşehir Belediyesi'nin önüne de el atıldığını, Atatürk Caddesi'ndeki trafiğin rahatlaması için yaya kaldırımının daraltıp belediye araçları için cep yapıldığını da öne süren vatandaşlar, "Belediye önünde iki sıra halinde resmi araçlar için park yeri var. Ama bu yetmiyormuş gibi gelip yayaların geçtiği kaldırımlara da göz dikiyorlar. Park edenler de, 'Kimse bir şey diyemez edasında' diye konuşuyor.

BAŞKASINA CEZA YAĞIYOR
Bu soruna acil bir çözüm getirilmesi gerektiğini belirten Adanalılar, "Bu kentin yolları da, kaldırımları da, alanları da önce yayaların olmalı. Bu zihniyet olduğu sürece Adana çağ atlar. Aksi halde insan hak ve özgürlüklerinin çiğnendiği bir kent haline gelir. Yeni yasaya göre, kaldırımlara park etmenin cezası 91 TL. Acaba Büyükşehir Zabıtası bugüne kadar belediye önüne park etmiş araçlara hiç ceza uygulamış mı? Buna karşın caddelerde onlarca araca ceza yağdırıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir önünde park terörü esiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN