Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin'in sorunları projelerle çözülüyor

Giriş Tarihi: 12.7.2014

Mersin Valiliği, 2010'dan bu yana 206 sosyal projeyle 687 bin kişinin sorunlarına doğrudan ya da dolaylı çözüm üretti Vali Güzeloğlu : Çok mutluyum. Yüzler gülüyor

Mersin Valiliği tarafından, Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun göreve geldiği 2010 yılından itibaren yürütülen toplam 206 sosyal proje ile 687 bin vatandaşın sorunlarına doğrudan veya dolaylı olarak çözüm üretildi. Projelerin hedefinde ise sosyal, istihdam, kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunların giderilmesi var.

EN TEMEL ÖNCELİĞİMİZ

Vali Hasan Basri Güzeloğlu çalışmalarla ilgili olarak "Göçle kurulan ve büyüyen bir kent olarak Mersin, her din, dil, kimlik ve kesimden farklı insanların buluştuğu kültürel çeşitliliğin yarattığı zenginliğe sahiptir. Daha iyi bir gelecek ve yaşam ülkemizin farklı bölgelerinden insanlar ilimize göç etmektedir. Kente göçle gelen ve ketlileşme sürecindeki vatandaşlarımızın istihdam başta olmak üzere sosyal ve kültürel alandaki projelerle yarınlara daha güçlü ve güvenli bir şekilde bakmalarını sağlamak devlet olarak en temel önceliğimizdir" dedi.

İHTİYACI KARŞILIYOR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öngörüsü ve iradesiyle hayata geçirilen Sosyal Hizmet Projeleri'nin, Mersin'de uzun yıllardır beklenen bir ihtiyacı karşıladığını ifade eden Vali Güzeloğlu, "Mersin'in her köşesindeki ve düzeyindeki sorunların, yaşanan sıkıntıların ve devam eden bu anlamdaki çalışmaların hem takipçisi hem de destekçisiyiz. Kültürden sanata, spordan sağlığa, okuma-yazma kurslarından mesleki eğitim kurslarına, temel becerilerin edinilmesinden toplumsal kardeşliğin pekiştirilmesine kadar pek çok alanda sosyal projelerimizi hayata geçirdik" diye konuştu.

DESTEK DEVAM EDECEK
"Mersinlileri bütünleştiren, kaynaştıran ve büyük başarılar sağladığımız bu projeler sayesinde ilimiz, örnek iller arasında yer aldı" diye konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gelecek yıllarda daha geniş kitlelere ulaşmak adına projeler geliştirmeye, üretmeye ve desteklemeye devam edeceklerini kaydetti.

TOPLAM BÜTÇE 22 MİLYON
Mersin Valiliği tarafından 2010 yılından itibaren uygulanmaya başlayan toplam 206 proje kapsamında sosyal içerikli olarak (Milli ve manevi değerleri güçlendirmeye yönelik faaliyetler, eğitim, kişisel gelişim projeleri) 150 projede 631 bin 974, istihdam içerikli olarak (mesleki eğitim çalışmaları) 14 projede 2 bin 81, kültür, sanat ve spor etkinlikleri içerikli 42 projede ise 53 bin 65 kişiye ulaşılarak, projeden faydalanması sağlandı. Projeler kapsamında şimdiye kadar 22 milyon 144 bin 669 lira kaynak kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'in sorunları projelerle çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN