Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YDÜ'nün tasarımcılarının mezuniyet mutluluğu

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nde mezuniyet sevinci vardı. 2013-2014 mezunları törenle diplomalarını aldı

Giriş Tarihi: 19.7.2014
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin 2013-14 mezunları Büyük Kütüphane Salon 4'de düzenlenen görkemli bir törenle diplomalarını aldı. Kendi oğlu da diploma alan gençler arasında bulunan KKTC Milli Eğitim Bakanı Mustafa Arabacıoğlu, "Böylesi görkemli bir ortamın havasını solumaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Oğlumun buradan mezun olması beni gururlandırıyor" dedi.

AYAKTA DURMAYI ÖĞRENDİK

Fakülte birincisi Rahme Manastırlı, "Usta hocalarımızla bire bir ilgi ve özveriyle, sadece sanatı değil, hayata karşı ayakta durmayı da öğrendik" dedi. Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Erdal Aygenç ise esas işi güzellikler yaratmak olan, ancak yarattığı güzelliği onun değerine uygun şekilde yansıtmayı, sergilemeyi de etik ve estetik olarak önemseyen bir fakülte olduklarını belirtti.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL

YDÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş da kurulduğundan bu yana önemli başarılara imza atan fakültenin önemli ve özel bir konuma sahip olduğunu, mezunların oluşturduğu bu tablonun da bir sergi niteliğinde olduğunu kaydetti. Yakın Doğu Turizm ve Seyahat İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan'ın fakülte birinci, ikinci ve üçüncüsüne ödüllerini vermesinin ardından diplomalar öğretim elemanları tarafından mezunlara teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YDÜ'nün tasarımcılarının mezuniyet mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN