Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Edelere müjde

Giriş Tarihi: 8.8.2014

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Hızlı tren bağlantısı' ve 'İkinci şehir hastanesi' sözü verdi, Kahramanmaraşlılar büyük coşku yaşadı

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta geldiği Kahramanmaraş'ta verdiği 'Hızlı tren bağlantısı kurulacak' ve 'İkinci şehir hastanesi yapılacak' sözleri kentte büyük mutluluk yarattı. Mitingde on binlerce Kahramanmaraşlıya 'Sevgili Edeler' diye seslenerek platforma çıkan Erdoğan, "Rabbim Kahramanmaraş'ı korusun. Rabbim Kahramanmaraşlı kardeşlerimi esirgesin" sözleriyle kent halkının yüreğindeki tahtına adeta bir taht daha kurdu.

FAZLASINI HAK EDİYOR

Kahramanmaraş'a gelişinde kendisini karşılayanlar arasında olan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'la sohbet eden Erdoğan, yapacağı hizmetlerde Hükümet olarak ve Cumhurbaşkanı seçildikten sonrada her türlü desteği vereceğini söyledi. Erdoğan'ın, Başkan Erkoç'a "Kahramanmaraş her zaman hizmetin en fazlasını hak eden bir kenttir" dediği öğrenildi. Erdoğan'ın Müftülük Meydanı'nda yaptığı ve Kahramanmaraşlıları memnun eden konuşmasından başlıklar şöyleydi:

KARDEŞE EL KALKMAZ
"Evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalmış, kardeşlerine sığınmış, muhacir konumundaki Suriyeli kardeşlerime, biliyorum ki Kahramanmaraşlı el kaldırmaz, el uzatmaz, dil de uzatmaz. Kardeşlerim, şunu bilmenizi isterim ki Irak'ın umudu sizlersiniz, Suriyeli kardeşlerimizin, Gazze'nin yegane umudu sizlersiniz. Balkanların, Kafkasyanın, Kuzey Afrika'nın, Ortadoğu'nun umudu sizlersiniz."

11 MİLYARLIK YATIRIM
"Başbakanlığım döneminde Kahramanmaraş'a 11 milyar liralık yatırım yapıldı. Enerjide 2,9 milyar, ulaştırma ve haberleşmede 1,1 milyar, orman ve su işlerinde 1 milyar, eğitimde 1 milyar, tarım ve hayvancılıkta 875 milyon liralık yatırım yaptık. Kahramanmaraş'a kazandırdığımız 400 yataklı Necip Fazıl Şehir Hastanesi bu eserlerden sadece biri. Şimdi ise 2 ihtisas alanından oluşan 500 yatak kapasiteli bir şehir hastanesi daha yapılacak."

HIZLI TREN GELECEK
Ankara-İstanbul hızlı tren hattı açıldı ve asırlık bir rüya gerçeğe dönüştü. Bu hızlı tren ağına şimdi de Kahramanmaraş eklenecek. Nur Dağ'ından Kahramanmaraş'a hızlı tren bağlantısını sağlayacak hattın proje çalışması bu yılın sonuna kadar bitirilecek. Yatırım programlarındaki diğer hatların tamamlanmasıyla İstanbul'dan Kahramanmaraş'a hızlı tren bağlantısı sağlanacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Edelere müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN