Şahinbey'de tamirciler modern siteye kavuştu

Giriş Tarihi: 13.8.2014

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yıkık dökük tamirci dükkânları modern sanayi sitesine taşınacak. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Şahinbey'in görüntüsü değişecek" dedi

Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesinin kanayan yarası olan mahalle arasındaki oto tamircileri şehir dışına taşınıyor. Şahinbey Belediyesi'nin yaptığı sanayi sitesinde son düzenlemeler yapılıyor. Bin 50 işyerinin yer aldığı sitenin faaliyete girmesiyle Eski Garajlar olarak bilinen bölgede yer alan yüzlerce oto tamircisi şehir dışına taşınacak, bölgede kentsel dönüşüm ile yeni yollar ve binalar yapılacak. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Belediye eliyle yapılan bu büyüklükte ilk sanayi sitesini yapıyoruz. Sitede bin 50 işyerimizi tamamlamış durumdayız" dedi. Sitenin alt yapı çalışmasının yanı sıra elektrik hatlarının da belediye tarafından yeraltına döşendiğini bildiren Tahmazoğlu, "Aydınlatma direkleri, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları yapıldı. Yani alt yapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Şu anda yapılan regülaj çalışmalarının ardından asfaltlama yapılacaktır. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra hak sahipleri belli olan işyerlerimizi esnafımıza teslim edeceğiz. Sanayi sitemizle ilgili esnafımızdan peşinatları aldık. Teslim itibari ile ödemeleri başlayacaktır" diye konuştu.

HERKES RAHAT EDECEK
Yeni sanayi sitesi ile esnafın daha rahat ve modern bir ortamda hizmet verme imkanına kavuşacağını söyleyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Sanayi sitesi çarşısı, eğitim merkezleri ve sosyal alanları ile de büyük dikkat çekecek. Esnafımız burada rahat ederken şuan ki tamircilerin bulunduğu bölgedeki insanlar da rahata kavuşacak" dedi. Bölgenin tamircilerden boşaltılmasının ardından kentsel dönüşüme tabi tutulacağını açıklayan Başkan Tahmazoğlu, "Şehir merkezinde kalan bu bölge şuan bulunduğu çirkin görüntüden kurtulduktan sonra kentsel dönüşümle Şahinbey'e yakışır modern bir yapılaşma ve geniş caddelerin yer aldığı bir hale getirilecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey'de tamirciler modern siteye kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN