Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otto Doğalgaz hedefini büyüttü

Mersin'de doğalgaz mekanik tesisat sektöründe faaliyet gösteren Otto Doğalgaz, yılsonunda yaklaşık yüzde 15 büyüme hedefliyor

Giriş Tarihi: 22.8.2014
Mersin'de konut, endüstriyel ve sanayide doğalgaz tesisatları üzerine faaliyet gösteren Otto Doğalgaz aynı zamanda Viessmann bayiliği de yapıyor. Bu yıl Bosch bayiliğini de bünyelerine dahil ettiklerini bildiren Otto Doğalgaz Genel Müdürü Bora Delibaş, yeni bayiliğin iş hacimlerine bir artış getireceğine inandıklarını söyledi. Bu yıl gerek ekonomik gelişmeler gerekse avronun değerinin yüksek olması nedeniyle yılın ilk yarısında istedikleri ölçüde talep bulamadıklarına dikkat çeken Delibaş, sezonun hareketli olduğu kış aylarında yüzde 10-15'lik büyümeyi yakalayacaklarına inandığını belirtti.

ANKARA TECRÜBESİ
Çalışmalarını Mersin'de 20 kişilik tecrübeli bir ekiple sürdürdüklerini kaydeden Bora Delibaş, hem müteahhitlere hizmet verdiklerini hem de bireysel müşterileri bulunduğunu söyledi. Sektörde 2000 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini, Ankara'da çalışırken Çukurova Doğalgaz ihalesi sonrasında Mersin'e geldiklerini bildiren Delibaş, "Gerek Ankara'daki tecrübemizi Mersin'e taşımamız, gerek donanımlı teknik personelimiz, gerekse müşteri memnuniyeti felsefemizle sektörde kısa sürede markalaştık" ifadelerini kullandı.

TALEP YAVAŞ GELİYOR

Halkın doğalgaza ilgisinin giderek arttığını ifade eden Bora Delibaş, ancak halen istenilen yeterliliğe ulaşılmadığını, diğer illere oranla taleplerin daha yavaş geldiğini söyledi. Çukurova Bölgesi'nde iklimin sıcak olması nedeniyle karasal iklimdeki şehirlere oranla ilginin az olduğunu anlatan Delibaş, "Doğalgazın ekonomik ve güvenli bir yakıt olduğu bilincinin oturmasıyla bir süre sonra herkesin evinde doğalgaz kullanılacağına inanıyorum" değerlendirmesini yaptı.

HALK UYARILMALI

Bu konuda bilinçlenmenin büyük önem taşıdığını da vurgulayan Delibaş, Aksagaz Yetki Belgesi olmayan firmalardan doğalgaz tesisatları yaptırmamaları konusunda halkın uyarılması gerektiğini söyledi. İleride sıkıntı yaşanmaması adına doğalgaz tesisatlarını ve doğalgazla çalışan cihazların montajlarını yetkili firmaların yapması gerektiğine dikkat çeken Delibaş, "Ayrıca halk doğalgaz konusunda da bilgilendirilmeli. Biz ekonomik ve güvenli bir yakıt olduğunu anlatmak adına broşür ve el ilanlarıyla tanıtımlar yapmaya çalışıyor, sitelerde bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz ancak bu yöndeki çalışmaları Makine Mühendisleri Odası ve gaz şirketi de yapmalı" dedi.

BÖLGEYE AÇILACAK
Bölgenin endüstriyel tesislerde daha önce doğalgaza geçtiğini anlatan Bora Delibaş, "Bu nedenle bizim ağırlığımız daha çok konutta. Mersin'deki çalışmalarımızı oturtmamızın ardından önümüzdeki 5 yıl içinde Adana, Osmaniye ve Antakya'da şube açarak bölgeye hizmet vermeyi arzuluyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otto Doğalgaz hedefini büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN