Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisler çocuklarla birlikte kamp kurdu

Giriş Tarihi: 26.8.2014

Gaziantep'te Toplum Destekli Polisler "Birlikte Başaracağız" projesi kapsamında 3 günlük kamp yaparak 100 öğrenciye eğlendirerek eğitim verdi

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisler (TDP) "Birlikte Başaracağız" projesi kapsamında 3 günlük kamp yaparak 100 öğrenciye eğlendirerek eğitim verdiler. Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi'nde bulunan Bungalov tipi evlere yerleşen gençler, ilk gün toplum destekli polislerin verdiği elbiseleri giyerek ve kamp kurallarını öğrenerek, günlük program akışı hakkında bilgi aldılar. Günlük program içerisinde sportif aktivitelerle yardımlaşmayı, iş birliği yapmayı, diğer aktivitelerde korkularla yüzleşmeyi ve korkunun başarıya engel olmayacağını öğrendiler.

PSİKOLOG DA GELDİ

Akşam ise yakılan kamp ateşi etrafında toplanan öğrenciler, burada sohbet ederek birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldular. Proje dâhilinde Hayvanat Bahçesi ve Harikalar Diyarı Eğlence Merkezi gezisi düzenlendi. İl Müftü Yardımcısı Şaban Kondi, gençlerimizle bir araya gelerek, şehirde birlikte yaşama kültürü ve toplumsal kurallara uymanın insanlara vereceği huzuru, mutlu bir gelecek için gençliği iyi değerlendirmenin önemi, kötü çevre, arkadaş ve alışkanlıklardan korunmanın önemi vb. konularda gençlerimizle sohbet etti.

GEZER YAKINDAN İLGİLENDİ
İl Emniyet Müdürü Ali Gezer kampı ziyaret ederek, öğrencilerimiz ile yakından ilgilendi ve onlara nasihatlerde bulundu. Proje, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile Gaziantep İl Müftülüğünün desteğiyle hayata geçti. "Birlikte Başaracağız" projesi kapsamında faaliyetlerimiz daha önce gerçekleştirilen Çanakkale-İstanbul gezisi, ailelere yönelik iftar ve piknik programları ile hat kursu gibi faaliyetlerden sonra İzci Kampı ile devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisler çocuklarla birlikte kamp kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN