Melih ABİ: Hasta yakınları elektrik kesintisinden şikâyetçi

Giriş Tarihi: 1.9.2014
Adana'dan bir elektrik kesintisi şikayeti ve bu yüzden aksayan tedavi şikayeti aldım. Nevzat Ünsal isimli okurumuz, "Göğüs kanseri olan eşim ameliyat oldu. Ardından kemoterapi gördü. Balcalı Hastanesi'nde 30 gün ışın tedavisine başlandı. Ancak elektrik kesintisi, düşük voltaj vs sebeplerden dolayı ışın tedavisinde kullanılan aletler sağlıklı çalışmıyor. Bu nedenle tedavi aksıyor. İnanın hastane bahçesinde elektrik kesintilerinin normale dönmesi için dua ediyoruz. Bu sıkıntıyı yaşayan çok sayıda hasta ve yakını sorunun çözümlenmesini istiyor" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

SİTEYE GİRİP ÇIKIŞLARDA ZORLANIYORUZ

Adana'dan Beyazevler semtinden bir şikayet aldım. Okurumuz Yalçın Öcal, Akyüz Sitesi sakinlerinin yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi. Diyor ki; "Çamlık çok hareketli bir yer. Bir de burada Meslek Yüksek Okulu bulunuyor. Öğrencilerin büyük çoğunluğu araçlarıyla geliyor. Böyle olunca ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Sağlı sollu park eden araçlar yüzünden iteye giriş çıkışlarda zorlanıyor. Sadece tek araçlık yol kalıyor. Gidiş geliş sırasında bazen araçlar geçemiyor. Şimdi okul kapalı ama kısa bir süre sonra açılacak. Buradan bir çıkış yolunun yapılması şart. Sitede oturan herkes aynı dertten muzdarip Başvurumuzu yaptık ama yeterli cevap alamadık. Umarım çözüm bulunur"

TARSUS ZİFİRİ KARANLIK
Tarsus'tan M. Erdoğan isimli okurumuz karanlıktan şikayet ediyor. Diyor ki; "Tarsus'un en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi ve eski Adliye binasının önü karanlık. Şehrin göbeğinden bile geçmekte zorlanıyoruz. Bankanın lambaları kısmen ortalığı aydınlatıyor da, biraz aydınlanıyor yol. Makam civarı da öyle. Ali Menteşoğlu Caddesi'ne hiç yolunuz düştü mü? Bugünlerde geçerseniz görürsünüz. Geçtiğimiz günlerde akşam namazının ardından cami hocası Veysel Efendi de aynı sıkıntılarını dile getirdi. Herkes, "Köyler bile bizim mahallemizden daha aydınlık" diyor. Halkın bu önemli sorunu ile kim ilgilenecek. Şehir içi, parklar, mahalle arasındaki sokaklar, büyük caddeler hepsi karanlık. Herkes elini taşın altına bir koysun, soruna hep birlikte çözüm bulalım."

DAHA İYİ ORTAM SAĞLANMALI
Adana'dan Fevzipaşa Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz, "Merkez Otogar arkasında ikamet eden bir vatandaşım. Mahallemizde her geçen gün sayısı artan bir çadır kent oluşturuldu. Kardeşlerimiz olarak görüyoruz ama Suriyeliler artık sorun çıkıyorlar. Kadın ve çocuklar dileniyor. Sokakta zor yürüyoruz. Çünkü her an birisi karşımıza çıkıp para istiyor. Yeterince temizlik yapılmıyor. Artık huzurumuz kalmadı. Bu insanların durumuna da üzülüyoruz. Daha iyi ortamlarda yaşamaları sağlanırsa onlar dilenmez, bizlerde huzursuz olmayız. Lütfen yöneticilerimiz sesimize kulak versin" diyor.
Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Hasta yakınları elektrik kesintisinden şikâyetçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN