Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Düğün günü altınları çalan 3 sanığa ceza

Adana'da gelin arabasındaki 15 bin lira değerindeki altın takıları çaldıkları ileri sürülen 3 tutuksuz sanık 5'er yıl hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 25.9.2014
Adana'da düğün fotoğrafı çektiren Seda-Selman Demiryürek çiftine ait gelin arabasındaki içinde 15 bin liralık altın takı bulunan çantayı çaldığı öne sürülen Uğur K., Mehmet A. ve Reşit Ç. "Kilitlemek suretiyle muhafaza altına alınan eşya hakkında hırsızlık, mala zarar verme" suçlarından 5'er yıl hapisle cezalandırıldı. Ümit E. ise delil yetersizliğinden beraat etti. Uğur K. ve Mehmet A. zararı karşılayacakları sözünü vermiş, tahliye edilmişti. Adana 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada suçunu kabul eden Uğur K., "Mehmet, Reşit ve Uğur ile birlikte alkol aldık. Gelin aracını görünce hırsızlık yapmaya karar verdik. Reşit ve Mehmet çanta ile geri döndü. Bozdurulan altının 2 bin 40 lirasını paylaştık. Aldığım 800 TL ile çocuğumu doktora götürdüm. Kalan altınlar Reşit'teydi. Pişmanım ve zararı karşılamak istiyorum" demişti. Mehmet A. da olayı anlatırken, Ümit E. ile Reşit Ç. olayla ilgisinin olmadığını söylemişti.

DOSYA YARGITAY'DA
Hakim, sanıklardan Uğur K. Mehmet A. ve Reşit Ç.'yi 2 ayrı suçtan 5'er yıl hapse mahkum ederken, Ümit E.'in delil yetersizliğinden beraatına karar verdi. Karar Yargıtay'da onanırsa sanıklar cezaevine gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğün günü altınları çalan 3 sanığa ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN