Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı - 09.02.2014

Ambalajcılar birikimini Akademi'ye taşıdı, Harvard'lı öğrencilerden Acıbadem'e özel proje, Yüksek Sadakat raflardaki yerini aldı

Giriş Tarihi: 9.2.2014
Ambalajcılar birikimini Akademi'ye taşıdı
Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) geçen yıl yüzde 17 büyüyen sektörün eğitim ihtiyaçlarının tek bir çatı altında toplanması amacıyla Ambalaj Akademisi'ni kurdu. 14 milyar dolarlık sektörü temsil eden ASD, 'Akademi'de birçok şirketin ihtiyacını karşılayacak teknik eğitimler sağlayacak. ASD Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Korkut, "Sektörümüz Avrasya'nın ambalaj merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Sürdürülebilir büyümemiz ancak iyi yetişmiş, teknik bilgi ve beceriye sahip ve kendisini yaşam boyu geliştirmeye hazır nitelikli personellerimizle gerçekleşecektir" dedi.

Harvard'lı öğrencilerden Acıbadem'e özel proje

Harvard Business School MBA öğrencileri Acıbadem Mobil Sağlık'ı örnek şirket seçti. Okulun FIELD programı kapsamında Türkiye'ye gelen öğrenciler, Acıbadem Mobil Sağlık'ın üst yöneticileriyle çeşitli toplantılar yaparak şirketin kadın sağlığı alanında küresel çapta uygulayabileceği bir proje geliştirdi. Kasım 2013'ten beri yürütülen projede farklı sosyoekonomik gruplardan çok sayıda çalışan kadınla görüşen öğrenciler konu hakkında rapor hazırladı. Raporda, "Türkiye'de çalışan kadınların yoğun tempoları arasında sağlıklarıyla ilgili danışabilecekleri bir kaynağa ihtiyaçları var" denildi.

Yüksek Sadakat raflardaki yerini aldı

Akademisyenlikten yazarlığa reklamcılığın tüm taraflarında bulunan Uğur Batı'nın, Yüksek Sadakat isimli kitabı çıktı. Reklam yazarları, sosyal medya yöneticileri, dijital pazarlama uzmanı ve profesyonellerinin yanı sıra iletişim öğrencileri için iyi bir kaynak olan kitap deneyimsel pazarlama, duyusal markalama, dijital marka yönetimi ve sosyal medya yönetimi gibi konuları keyifli bir dille anlatıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı - 09.02.2014
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN