Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orka'dan 550 kişilik istihdam atağı

Orka Holding 2014'te 550 kişiyi istihdam edecek. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Orakçıoğlu, "Bu oranın yüzde 10'u beyaz yakalı" dedi

Son sekiz yılda çalışan sayısını beş kat artıran Orka Holding, 2014'te 550 kişilik ilave istihdam sağlayacak. Rusya, Romanya ve İspanya'da mağaza açmaya hazırlanan şirket 75 kişiyi yurtdışında, 300'ünü kapasitesi artırılacak fabrikada, 175'ini de yurtiçi mağazalarda istihdam edecek. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, "2005'te 400 olan çalışan sayımız 2013'te 2 bine yükseldi. Son 8 yılda bin 600 kişilik ek istihdam sağladık" dedi. Şirket bünyesinde çalışanların yüzde 40'ının kadın olduğunu vurgulayan Orakçıoğlu, yüzde 72'isinin de üniversite mezunu olduğunu ifade etti. 2014'te de 550 kişilik ek istihdam sağlayacaklarını söyleyen Orakçıoğlu, "Bunun yaklaşık yüzde 10'u yönetim biriminde istihdam edilecek" diye konuştu.

SATIŞ DANIŞMANLARI ŞİR KETİN YÜZÜ

Türkiye'de satış danışmanlığı kelimesinin yanlış anlaşıldığına değinen Orakçıoğlu, "Yurtdışında satış danışmanlığı bir meslek olarak görülürken Türkiye'de maalesef gençler nezdinde geçici bir süreç olarak algılanıyor. Oysaki satış danışmanları şirketlerin yüzü olarak kurumlar için büyük önem arz ediyor" dedi. Orakçıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunu çalışanlarımıza daha iyi aktarabilmek için Orka Akademi'yi kurduk. Bu birim 10 kişilik ekiple her türlü eğitim kaynağını takip ediyor. Yıllık, aylık ve haftalık planlar doğrultusunda sınıf içi ve online gibi çeşitli programlarla eğitim ve gelişim süreçlerini yürütüyor."

GENÇ NÜFUS İÇİN İŞ ALANI AÇMALIYIZ
Süleyman Orakçıoğlu, Türkiye'de kâr eden sektörleri istihdam yaratma konusunda daha duyarlı olmaya çağırdı. Genç nüfus için ek istihdam yaratmanın, Türkiye ekonomisinin gelişimi için çok önemli olduğunu belirten Orakçıoğlu "İşsizlik sorununun çözümü için tüm sektörlerin göstereceği pozitif yaklaşım, ekonomi için olumlu bir hava yaratacaktır. Genç beyinlerin enerjisini ekonomiye kanalize etmek, hepimizin sosyal sorumluluk görevidir" dedi.

701 BİN KİŞİLİK BAŞVURU GELDİ
Son 8 yılda 701 bin kişinin iş başvurusunda bulunulduğunu belirten Orakçıoğlu, "Bu oran şirketimizin işgücüne verdiği değerin göstergesidir" dedi. Kariyer.net'in düzenlediği "İnsana Saygı Ödülleri" kapsamında "Başvuruları en iyi değerlendiren" şirket seçilen Orka, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından "En İyi istihdam, İnsanlığa Saygı ve Engelli İstihdam Sağlama" konusunda takdire layık görülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orka'dan 550 kişilik istihdam atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN