Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta öğrenciler tablet bilgisayarlarla donatıldı

Giriş Tarihi: 15.2.2013 10:48

Fatih Projesi 'Fırsatları Araştırma, Teknolojiyi İyileştirme Hareketi' kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen öğrencilere tablet bilgisayar dağıtımı Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde başladı.

Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde düzenlenen törende Tablet bilgisayarlar hakkında Vali Eyüp Tepe'ye İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, bilgiler verdi. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali Tepe ve beraberindekiler, öğrencilere tablet bilgisayarlarını verdiler. Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Vali Tepe ve beraberindekiler Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi'ne geçerek, burada da öğrencilere tablet bilgisayarlarını dağıttı.

Valisi Eyüp Tepe, bilgisayarların sınıflarda bulunan akıllı tahtalar ile de uyumlu olduğunu söyledi.

Vali Tepe, 'Tablet bilgisayar sizlere eğitim açısından çok önemli destek sağlayacak. bilgisayarların bir eğlence aracı olmadığını, sizlere çağın gerektirdiği bilgiye en kısa zamanda ve kolayca ulaşmalarını sağlayacağının bilincinde olmanız sizleri başarıya daha da yaklaştıracaktır' dedi.
Kars Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde yapılan tablet bilgisayar dağıtımına Vali Eyüp Tepe ve Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, Milli Eğitim Şube Müdürü Emre Bayramoğlu katıldı. Kars'ta 106 adet Fen Lisesi, 43 adet Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ve 163 adet Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 312 adet bilgisayar dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kars'ta öğrenciler tablet bilgisayarlarla donatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN