'ta 'Çanakkale günleri' büyük ilgi gördü

Bitlis Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Bitlis'te Çanakkale Günleri' konulu program 'ta yoğun bir ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 8.3.2013 11:04
Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'nde kadrolu Polis Memuru Ali Öztaş, Çanakkale savaşlarında çekilen sıkıntılar ve Çanakkale beklemeleri hakkında ilçede bir konferans düzenledi. Düzenlenen konferansa kurum amirleri ve öğrenciler oldukça ilgi gösterdi. Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferansa Ahlat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Kaymak, Ahlat Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, Ahlat İlçe Emniyet Müdürü Muharrem Özyazıcı, bazı kurum amirleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Çanakkale Savaşı ile ilgili 5 dakikalık slayt gösterimi ile başlayan programda sunum yapan Ali Öztaş, Çanakkale Savaşları hakkında halkı ve öğrencileri doğru bilgilendirmek ve milletin milli duygularını ayakta tutmak amacıyla ülkenin dört bir yanında konferanslar verdiğini belirtti. Ali Öztaş, Çanakkale Savaşı'nın dünyada bir benzerinin olmadığını, yokluk içerisindeki bir milletin 15 yaşındaki çocuk denecek yaştaki nesli dahi askere alarak varlık yokluk mücadelesi yaptığını, milletin top yekün büyük fedakarlıklarının sonucu olarak savaşlardan galip ayrıldığını, ancak bunun çok pahalıya mal olduğunu söyledi.

Öztaş, Çanakkale Savaşı'na katılanların ya şehit ya gazi olduğunu, cephe gerisinde kalanların ise ömürlerini yoklukla mücadele yanında savaşa gönderdikleri sevdiklerini beklemekle geçirdiklerini, o günleri unutmanın şimdiki toplum için adeta intihar olacağını söyledi.
Ali Öztaş, düzenlenen konferansa gösterilen ilgiden dolayı memnuniyet duyduğunu da ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahlat'ta 'Çanakkale günleri' büyük ilgi gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN