Karakaşlar Grup yatırımını artırdı

Otomotiv, petrol ürünleri, dayanıklı beyaz eşya ve mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren Karakaşlar Grup, bu yıl inşaat ve hayvancılık alanlarında da büyük yatırımlara imza attı

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Ticarette elde ettikleri 41 yılık tecrübelerini birçok farklı sektörde müsterilerine hizmet sunduklarını belirten Karakaslar Grup Yönetim Kurulu Baskanı Muharrem Karakas, otomotiv, petrol ürünleri, dayanıklı beyaz esya ve mobilya alanlarındaki faaliyetlerine hayvancılık ve insaat sektörlerindeki çalısmalarını da eklediklerini söyledi. Karakas, Çorum merkeze 12 kilometre uzaklıktaki Ovasaray Köyü'nde yüzde 65'i TKDK destekli, 600 dönüm arazi üzerine kurulu 2 bin 36 metrekarelik alanda 100 bas yarı açık süt sıgırcılıgı projeleriyle hayvancılık alanında, 2012 yılında insasına basladıkları yeni plazalarıyla da insaat sektörüne adım attıklarını kaydetti. Yeni Plazalarıyla ilgili bilgi veren Genel Müdür Hüseyin Karakas ise "Tamamlandıgında Türkiye'nin en büyük ve görkemli plazalarından biri olacak yeni tesisimizin içinde showroom, servis beyaz esya - market alanı tüm sigorta hizmetleri ve bir de dügün salonu olmasını planlıyoruz" dedi. Karakas, 2014'te tamamlanması planlanan yatırımların, kendilerine güç katacagını ve hizmet kalitesini daha da arttıracaklarını vurguladı. Yapımı devam eden yeni hizmet binasında; 5 bin metrekarelik showroom alanı, 5 bin metrekarelik servis alanı, 5 bin metrekarelik beyaz esya ve market alanı ile 5 bin metrekarelik toplantı ve kongre merkezi yapıldıgını belirten Karakas, "Çorum halkının ve bölgenin beklentilerini tam anlamıyla karsılayacagına inandıgımız yeni tesisimiz, bünyesinde barındırdıgı birçok hizmet alanı ile bölgenin merkezi halini alacaktır" seklinde konustu. Firma olarak yeniliklere, gelisime, degisime ve en önemlisi çaga ayak uydurarak çagın gereksinimlerini en üst düzeyde karsılayabilmek için çalıstıklarını dile getiren Karakas, gelecek dönemlerde de yatırımlarının farklı projeler üzerinde devam edecegini söyledi. Otomotiv alanında Fıat Bayiligini yürüttüklerinden bahseden Hüseyin Karakas, sıfır ve ikinci el satısın yanı sıra servis konusunda da hizmet verdiklerini belirtti.

BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜNDE LİDER

Aynı zamanda Opet bayiligiyle, petrol ürünleri satısı gerçeklestirdiklerini bildiren Finans Müdürü Murat Karakas da, "Dayanıklı beyaz esya ve mobilya sektöründe ise Arçelik ve Merinos bayiligine sahibiz. Bu alanda 12 yıldır müsterilerimize dört farklı magaza ile daima en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Beyaz esyadan küçük ev aletlerine, klimadan mobilyaya her ürünün satısını yapıyoruz. Ayrıca alt ürün gruplarımız arasında Sony ve Grundig televizyonlar, bilgisayar, uydu ve telefon da bulunuyor" dedi. Karakas, "Hizmette basarı ve sürekliligin teminatı, seffaflık, dürüstlük ve kalitedir' prensibiyle çalısarak kendine ve digerlerine örnek olarak degerli müsterilerine, sürekli gelisen ve degismez ilkelerinde saklı oldugunu daima kaliteli hizmet anlayısı, verilen sözlerin zamanında yerine getirilmesi, teslimi ve uygun fiyat olmustur" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karakaşlar Grup yatırımını artırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN