Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardımseverlikte de rakipleriyle yarışıyor

CAPITAL, bu yıl 4’üncü kez “’nin Gönlü Zengin 50 İnsanı” listesini hazırladı. Listeye Boydak Holding 13’üncü sıradan girdi

Giriş Tarihi: 17.7.2016
Yardımseverlikte de rakipleriyle yarışıyor
Açlık, kuraklık, salgın hastalıklar,eğitim ve sağlık hizmetlerine ulaşamama gibi insanlığın gitgide büyüyen devasa sorunların olduğu dünyamızda, hayırseverler yardım için yarışıyor. Capital dergisinin bu yıl 4'üncü kez hazırladığı "'nin Gönlü Zengin 50 İnsanı' listesi açıklandı. Listenin 13'üncü sırasında Boydak Holding'ten Mustafa Boydak da yer aldı. 17 milyon liraya yakın bağışıyla listede yerini alan Boydak, SABAH Kayseri'ye de açıklamalarda bulundu. Boydak, "Biz Kayserililer her zaman hayır hasenat işlerinde yarışırız. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha fazla hayır işleri yapacağız, biz Boydak ailesi olarak yaptığımız yardımlardan dolayı çok mutluyuz. Canımız sağ olduğu sürece bu işlere devam edeceğiz. Bu yıl da her yıl olduğu gibi eğitimden sağlığa pek çok alana kaynak ayırdık. Ülke olarak mutluluğumuzu arıtmak için, daha müreffeh bir ülke inşa etmeliyiz. Bunu sağlamak için eğitime ağırlık vererek iyi yetişmiş öğrencilere, öğretmenlere, ekonomistlere, toplumda yüksek değerleri olan, büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgi dolu, yaşadığı topluma ve çevresine daha duyarlı bir toplum olmalıyız" dedi. 'nin en büyük eksikliğinin motivasyon olduğunu söyleyen Boydak, "Toplum olarak motivasyonumuz çok düşük seviyede, kime dokunsan bin dert dinliyorsun. Bu ülkenin taşı, toprağı, topu tüfeği, sanayisi, esnafı, tüccarı, işçisi, köylüsü var. İhtiyacımız olan tek şey, sorunlarımızı çözebilmek için devletimizin yanında olup, birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek. Birbirimize sıkı sıkıya bağlanmak. Bu günler birlik ve beraberlik günleridir" ifadesini kullandı.

'TEŞVİK PAKETİ EKONOMİ DÜNYASI İÇİN BÜYÜK MORAL'
Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, hükümetçe açıklanan yeni teşvik paketini ve ekonomik sorunların çözülmesi için atılan adımları SABAH Kayseriİ'ye değerlendirdi ve "Bu paket vize ve finansman sorunlarına sorunlarına da çare olacak" ifadesini kullandı. Boydak, "Yeni teşvik paketi il bazında verilerin mevcut teşviklerin eksikliklerin giderilmesi bakımından önemli olduğu kadar iş dünyasının vize ve finansman sorunları gibi çeşitli problemlerine de çözüm getirilmesi bakımından çok önemlidir" dedi. Yeni teşvik paketinin en önemli yanının proje bazlı teşvik sistemine geçişi öngörmesi olduğunu ifade eden Boydak şunları söyledi: "Türkiye'nin ekonomisini güçlendirilmesi ve sürdürülebilir kalkınma için katma değeri yüksek, AR-GE, inovasyon ve yüksek teknolojiye dayalı yeni yatırımların önünün açılması ve teşviki gerektiğini uzun süredir dile getiriyorduk. Orta liderli teknoloji ürün ve yatırımlarının tamamının teşvik kapsamına alınmasının iller bazında verilen teşvikler nedeniyle iş dünyasının oldukça şikayet ettiği mevcut teşvik sisteminin önemli bir sıkıntılarını ortadan kaldıracaktır. Zaman ve ekonomik kayba neden olan vize sorunlarının çözülmesiyle en önemli ekonomik pazarımız olan AB pazarında iş adamlarımızı daha aktif ve müteşebbis göreceğimize inanıyorum." Teşvik paketinin yanında özellikle Rusya ve İsrail ile sorunların giderilmesi yönünde atılan adımları da iş dünyası olarak çok yerinde bulduklarını ifade eden Boydak, "Malum sanayi, turizm ve ihraç mallarında kendini gösteren sıkıntıların atılan bu adımla kökten gideceğini ve iş dünyasının bı sıkıntılı süreci minimum hasarla atlatacağına inanıyorum. Ekonomi ve iş dünyasının çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kaldığı bu dönemde hükümetçe atılan bu adımların çok yerinde ve zamanında olduğunu değerlendiriyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardımseverlikte de rakipleriyle yarışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN