Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DÇSO'dan Ş.Urfa ve G.Antep çıkarması

Türkiye’nin ilk ulusal çocuk senfoni orkestrası Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 7-8 Şubat 2014 tarihlerinde Şanlıurfa ve Gaziantep’te konserler vermeye hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 28.1.2014 11:26 Güncelleme Tarihi: 28.1.2014 11:54
Türkiye'deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), 7-8 Şubat tarihlerinde gerçekleştireceği konserlerle Şanlıurfa ve Gaziantepli müzikseverlere buluşacak.

Şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü Rengim Gökmen'in üstlendiği ve yaklaşık 90 öğrenciden oluşan DÇSO, 7 Şubat Cuma akşamı saat 19.30'da Şanlıurfa Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleşecek konserin ardından, 8 Şubat Cumartesi günü saat 19.30'da Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahne alacak. Çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunan DÇSO, Şanlıurfa ve Gaziantep'te vereceği konserler ücretsiz olarak gerçekleşecek.

Bugüne kadar dünyaca ünlü piyanistler Fazıl Say ve Gülsin Onay, ünlü keman virtüözü Alexander Markov, efsane gitarist José Maria Gallardo Del Rey gibi isimlerle sahne alan DÇSO, Şanlıurfa ve Gaziantep'te gerçekleşecek konserlerde bu defa ünlü solistler Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar'dan oluşan "ÜÇ TENOR" grubuna eşlik edecek. Konserlerde müzikseverlere; çağdaş Türk müziğinin ilk temsilcilerinden Ulvi Cemal Erkin'in "Köçekçe", İspanyol besteci De Falla'nın "Üç Köşeli Şapka", Fransız besteci Saint Seans'in "Bacchanale" ve ünlü besteci Marquez'in "Danzon" gibi eserlerinden oluşan bir repertuvar sunmayı planlıyor. DÇSO'nun ÜÇ TENOR'e ise ünlü türkülerin senfonik uyarlamalarında eşlik edeceği konserlerde, Şanlıurfa ve Gaziantepli müzikseverler benzersiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Şanlıurfa ve Gaziantep'te her yaş grubundan çocuk dinleyiciye ulaşması hedeflenen konserlere yetişkinlerin de yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DÇSO'dan Ş.Urfa ve G.Antep çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN