Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basın ondan sorulur

Bursa'nın üç merkez ilçesinden biri olan Yıldırım İlçesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurdan Göz, 9 yıldır görevini başarıyla yürütüyor. Emekli gazeteci Göz, kimseyi bilgiden yoksun bırakmıyor

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Yıldırım İlçesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nurdan Göz, 9 yıldır bu görevi yürütüyor. Gazetecilikten sonra siyaset ve memurluk arası bir iş olan belediye basın müdürlüğü biraz zorlamış onu. Ama kısa sürede bu değişikliğe adapte olan Göz, işini her zaman olduğu gibi ustalıkla yürütüyor. Göz, başarısının sırrını hangi basamakları çıkarak bu noktaya geldiğini 'geçmişini unutmamaya ' bağlıyor ve hiçbir makamın kalıcı olmadığını hatırlatıyor.
Basın sektöründe çalışmaya ilk olarak nerede başladınız?
1993'te Olay Gazetesi'nde başladım çalışmaya, tam 11 yıl Olay Gazetesi'nde çalıştıktan sonra 2004'te Yıldırım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne geçtim. İş anlayışımda ne kadar çok sıkıntı çeksem de istikrarlı olmaya çalışan bir anlayışa sahibim.
Neden Olay Gazetesi'nde devam etmediniz de Yıldırım Belediyesi Basın Yayın ve Halkla Müdürlüğü'nü tercih ettiniz?
Aslında böyle bir tercih yaptım sayılmaz. Başkanım Özgen Keskin, gazetecilik yaptığım dönemden çalıştığım, neredeyse elinde büyüdüm diyebileceğim bir isim benim için. Gazetecilik yaptığım dönemde benim en güvendiğim haber kaynağımdı. Belediye başkanlığı koltuğuna oturup bu konuda benimle birlikte çalışmak istediğini söylediğinde ben bu makamı değil yine Özgen Keskin ile birlikte çalışmayı tercih ettim aslında. Yani şunu söyleyebilirim ki, beni bu göreve layık gören Özgen Keskin olmasaydı belki de tercihim daha farklı olurdu.
Bekliyor muydunuz böyle bir teklif?
Bekliyordum demem mümkün bile değil. Ben Özgen Keskin'in elinde büyüdüm evet ama aynı zamanda bir gazeteciydim. 19 Nisan 2004 tarihi itibariyle Yıldırım Belediyesi'nde göreve başladım. Biri çıkıp da bana belediye de göreve başlamadan 2 ay önce 'Sen Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'in basın müdürü olarak belediyede çalışmaya başlayacaksın' deseydi inanmazdım.
Basın camiasıyla aranız nasıl?
Ben basında çalışan arkadaşlarımdan hiçbir zaman kopmadım. İlişkilerimi kesip de bir göreve gelmiş, bir yükü sırtlanmış değilim. Zaten basın ile ilgili bir konuda çalışıyorsanız basın ile ilişkilerinizi kopartarak bunu gerçekleştirmeniz mümkün olmaz. Her işte, her meslekte olduğu gibi ufak tefek sorunlar benim de yaşamımda yer alıyor elbette ama biz basın çalışanları olarak sorunlarımızı kendi içimizde halletmeyi de gayet iyi bilen insanlarız.
Çalışırken en çok hassasiyet gösterdiğiniz şey nedir?
Bizim işimiz basın çalışanları ile olduğu için ve bu işin çilesini de muhabir arkadaşlarımız çektiği için çalışırken en çok onların rahat etmesine özen gösteriyorum. Bizimle sürekli dirsek temasında bulunan, karlı, yağmurlu havalarda ya da güneşin altında bizim kahrımızı çeken muhabir arkadaşlarım benim için çok değerli.
Kendinizi bulunduğunuz konum itibariyle nasıl tanımlıyorsunuz?
Ben kendimi bulunduğum konuma göre tanımlamak istemiyorum. Her zaman mütevazı bir yaşantım olmuştur, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler içinde yürüyen bir özel hayat. Huzur odaklı bir ev hayatım her zaman süregelmiştir. Ben Nurdan Göz olarak burada bulunuyorum, yarın nerede ve ne biçimde yer alacağımın da çok önemli olmasını istemiyorum. Nurdan Göz olarak kendimi tanımladığımda bulunduğum nokta önemli olmuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basın ondan sorulur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN