Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ehliyetteki doğum yılı başını derde soktu

Giriş Tarihi: 25.1.2013

Bursa'da değiştirdiği ehliyetinin doğum tarihi kısmına yanlışlıkla '1853' yazılan ve bu nedenle 160 yaşında görünen Semih Engin'in başı dertten kurtulmuyor

Bursa'da yaşayan Semih Engin'in hikâyesi, ehliyet yenileme sırasında doğum tarihinin yanlış yazılmasıyla başladı. O andan itibaren ne zaman ehliyetle ilgili işi olsa, belgesi üzerinde yazan 1853 tarihi yüzünden başı derde girdi. İşlemleri yapılmadı, polise ihbar edildi hatta gözaltına alındı. Yanlışlıktan bezen Engin, konunun arkadaşları arasında da espri konusu haline geldiğini söyleyedi.

NOTERDE FARK ETTİ

Karacabey İlçesi'nde esnaflık yapan Semih Engin, sürücü belgesindeki doğum tarihinin hatalı olması sebebiyle zaman zaman sürprizlerle karşılaşıyor. 1988 yılında Mustafakemalpaşa Trafik Şube Müdürlüğü'nden yenileme sonucu aldığı sürücü belgesindeki doğum tarihinin 1853 olarak yazıldığını Noterdeki araç satışında fark etti. Noter görevlisinin 'Bu ehliyet sahte' diyerek iade ettiği sürücü belgesindeki hatayı görünce şoke olan Engin, bir defasında da trafik polisinin sahte ehliyet muamelesiyle karşılaştı. Zamanla bu duruma alıştığını ve hatayı düzeltme gereği duymadığını anlatan Engin, arkadaşları arasında espri konusu bile yapıldığını söyleyerek, "Arkadaşlar bana 'Olum 160 yaşında adamsın. Anlat bakalım bize son Osmanlı padişahlarını' diye espri yapıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ehliyetteki doğum yılı başını derde soktu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN