Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termal köye teklif 1 milyar TL'yi buldu

Kurulacak termal tatil köyü projesiyle Bursa'nın yeni turizm merkezi olması hedeflenen Dağyenice köyüne, şimdiden 1 milyar TL'lik yatırım teklifinde bulunan firmalar bile var

Giriş Tarihi: 25.1.2013
Bursa'nın 5'inci bölge teşviklerinden yararlanması için atılan adımlar olumlu karşılanınca yabancıların gözü Dağyenice Köyü'ne çevrildi. Köyü turizm bölgesi haline getirmek için kolları sıvayan Bursa Valisi Şahabettin Harput, yabancı yatırımcılardan bölgeye yatırım yapmak için 1 milyar TL teklif aldıklarını söyledi.

RÜYA TATİL KÖYÜ
Şu ana kadar yaklaşık 10 civarında yerli ve yabancı yatırımcının bu bölgeye yatırım için müracaat ettiğini anlatan Harput "Yatırım taleplerinin şu ana kadar toplam tutarı yaklaşık 1 milyar TL'yi buldu. Şimdi bu yeni teşvik tedbirleri ile bölgenin yatırım avantajları çok daha cazip hale gelecek. Bursa gibi ülkemizin cennet köşesi olan bu bölgede bir rüya ve termal tatil köyünü inşallah hep birlikte emin adımlarla kurmaya başlıyoruz. Hayırlı olsun" dedi. Daha önce bölgenin turizm merkezi ilan edildiğini hatırlatan Harput geçen yıl hükümetin turizm merkezlerinin yanında, turizm gelişim bölgeleri olarak ilan edilen yerlere ekstra teşvik getirdiğini hatırlattı. Yeni kararla bölgenin teşviklerden daha çok istifade edeceğini aktaran Harput, şunları söyledi: "Bu teşvikler içinde KDV istisnası var, KDV istisnası çok önemli. Gümrük vergisi muafiyeti, yüzde 80'e kadar vergi indirimi sözkonusu. Ayrıca yatırıma katkı var. Yatırım için yer tahsisi var. Yine faiz desteği maksimum 100 bin liraya kadar yatırıma katkı oranı olarak yüzde 70 oranında faiz desteği gibi birçok avantaj var."

BÖLGENİN ADI DA DEĞİŞTİRİLDİ
Vali Harput, Dağyenice Termal Turizm Merkezi'nin isminin, 'Bursa Dağyenice Termal, Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi' olarak değiştirildiğini açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termal köye teklif 1 milyar TL'yi buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN