Güzelleştirdiği hayatlar onun en büyük mutluluğu

Öğretmenlik yaptığı dönemde "kuantum düşünce tekniği" konusunda araştırmalarda bulunan Leyla Loyan Güçtaş, şimdi bir yaşam koçu... Edindiği bilgi ve tecrübeleri diğer insanlarla paylaşan Güçtaş'a göre mutlu olmak kişinin kendi elinde...

Giriş Tarihi: 10.2.2013
Bursa'da coğrafya öğretmeni olan Leyla Loyan Güçtaş'ın hayatının dönüm noktası özgüven motivasyonun insanlar üzerindeki etkisini fark etmesi olur. Öğretmenlik yaptığı yıllarda hiç kimsenin üniversite sınavını kazanmasına ihtimal vermediği bir öğrencisine 'Oğlum sen Boğaziçi Üniversitesi'ne gidecek adamsın' diyen ve o öğrencinin bu motivasyonla gerçekten Boğaziçi Üniversitesi'ni kazandığına şahit olan Güçtaş, bu olaydan sonra olumlu düşünmenin insanlar üzerindeki etkisini araştırır ve kuantum düşünce tekniğine yönelir. Edindiği bilgi ve tecrübeleri kuantum yaşam koçu olarak diğer insanlarla da paylaşan Güçtaş, mutlu olmanın kişinin kendi elinde olduğunu ve hayatı güzelleştirmenin temelinin bilinçaltındaki düşünceleri silmek olduğu ifade ediyor. Kuantum yaşam koçu Güçtaş, SABAH Bursa'ya mutlu olabilmenin yollarını anlattı. n Kuantum düşünce tekniği nedir? Kuantum düşünce tekniği yüksek frekanslı ve üst nitelikli düşünme şeklidir. Yasamın her alanında iyi ve olumlu düşünebilmektir. Sıradan düşünceler kişiyi kontrolünde tutar. Örneğin korku, kuruntu, vesvese gibi duygular kişiyi kontrol altına alır. Örneğin korku, kaygı, endişe, kızgınlık, kırgınlık, değersizlik, yetersizlik gibi duygu ve düşünceler kişiyi aşağıya çeker ve mutsuz ederler. Eğer kişi olumlu düşünemiyor mutsuz, korku, kaygı endişe, kızgınlık gibi duygulardan kendisini kurtaramıyorsa işte burada kuantum yaşam koçuna ihtiyaç var demektir. Çünkü kişinin çocukluktan gelen olumsuz çekirdek inançlarının temizlenmesi gerekir. Bugün etrafımıza baktığımızda fakir zengin herkesin suratının asık olduğunu görebiliriz. Mutsuz insanlarız. Çünkü mutlu olmakla ilgili bildiğimiz koşul para maddi şeyler. Oysaki beynimiz edindiğimiz maddi şeyleri değil de güzel anıları kaydediyor ve mutluluğumuzu bu kayıtlar yaratıyor. Eğer mutlu olmayı öğrenirsek hayatımızın tadını çıkartırız. n Yaşam koçluğu insanların hayatına ne gibi değişiklikler kazandırır? Kuantum yaşam koçluğu kişinin kendini yeniden arzu ettiği şekilde yapılandırmasını ve içinde bulunduğu mutsuz ya da düşük enerjili ruh halinden daha mutlu ve yüksek enerjili duygu durumuna taşımayı amaçlar. Taşıdığınız korkular, gelecek, parasız kalma, yetersizlik, değersizlik, çaresizlik gibi temel korkular olabildiği gibi asansöre binememe, araba kullanamama, denize girememe, gibi spesifik korkular da olabilir. İşte kuantum yaşam koçluğu insanların tüm bu korkulardan arınmasını sağlar. Böylelikle bolluk ve bereket bilinciyle parayı, özgüven ve güven bilinciyle mutlu aşk ve mutlu ilişkileri, yeterlilik ve güçlü olma bilinciyle iş ve kariyerde yükselmeyi sağlayabilirsiniz.

Önemli olan bilinçaltındaki olumsuzluklardan kurtulmak
Sizce insanların mutlu olabilmelerinin sırrı nedir?
İnsanların bilinçaltını bilgisayarların hard diskine benzetebiliriz. Nasıl bir bilgisayarın belleği hard diski varsa ve siz ona neyi kaydettirirseniz onu alırsa insanların bilinçaltı da tıpkı bir hard disk gibi yaşamdaki olumlu olumsuz her şeyi kaydeder. Önemli olan şey bilinçaltına kaydedilmiş olan bu olumsuz anı ve düşüncelerden kurtulabilmektir. İnsanlar sadece istediği şeylere odaklanmalı istemediği şeyleri ise yok saymalı. Bolluk, bereket, sevdikleriniz, doğa, güvendikleriniz, dostlarınız, aileniz gibi düşünceler bir anlık bile olsa insanın yüzünü gülümsetmeye yetecektir. İyi düşünün ki iyiyi hak edin. İyi olsun diye daha çok gülümseyeceksin. Biz gülelim ki hayatta bize gülsün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzelleştirdiği hayatlar onun en büyük mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN