Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mecburiyetten girişimci oldum'

Giriş Tarihi: 15.6.2013

Otomasyon ve inşaat sektöründe adını duyuran Bursalı işkadını Zerrin Özgüle, "Geldiğim noktayı mecburiyetlere borçluyum. Okuduğum bölüm, sektör seçimi beni hep üretmeye teşvik etti" dedi

Otomasyon konusunda kurduğu şirketle Bursa'da adını duyuran HASVAK Yönetim Kurulu Başkanı Zerrin Özgüle, son olarak inşaat sektörüne de el attı. Nilüfer Ticaret Merkezi'nde 42 müstakil ofisin bulunduğu 'Otomasyon Plaza'yı kuran Özgüle, geldiği noktayı Sabah Bursa'ya anlatarak, başarısının sırrını açıkladı. Evli ve iki çocuk annesi Özgüle, mecburiyetin kendisini girişimci olmaya ittiğini söyleyerek, "Okuduğu elektronik bölümünü isteyerek okumadım. Ekonomik olarak çok iyi durumda olan bir ailenin çocuğu olmadığım için mezun olur olmaz iş bulabileceğimi düşünerek bölüme devam ettim. Ailemin şehir dışında okutma imkânı olmadığı için de onların yanında, yani Bursa'da üniversiteye gittim. Yani yaptığım her şey bir zorunluluktu. Ben de bu zorunlulukları kendi lehime çevirerek girişimciliğe dönüştürdüm" dedi.

MECBURİYET İŞ KADINI YAPTI

Uzun yıllar Bursa'da otomasyon alanında faaliyet gösterdikten sonra inşaat sektörüne de yine bir başka mecburiyetten girdiğini söyleyen Özgüle, "Başkalarının tasarladığı işyerlerinde hep sıkıntılar çektik bu sıkıntılardan kurtulmak, mümkünse başkalarını da kurtarmak için başladığım bu iş şimdilerde en büyük keyiflerimden biri oldu. Kullanıcı benmişim gibi düşünerek tasarladığım yerleri kullanan insanların mutluluğu benim mutluluğum oluyor. İnşaat sektöründe, özellikle iş yerlerinin yapımında kadın zarafeti eksikti. Ben sanırım bunu kattım bu sektöre" diyor. Özgüle iş hayatı nedeniyle ailesine yeterince zaman ayıramadığını söyledi.

KIZLARINA DA RANDEVU VERİYOR
Özgüle, bu soruna da bir çözüm bulmuş. Daha önce sosyal hayata zaman ayıramadığını söyleyen Özgüle, "Şimdi çocuklarımın büyümüş olmasından faydalanarak derneklerde çalışmaya başladım. Kızlarıma zaman ayırabilmek için onlarla da randevulaşıyorum ve birbirimize kaliteli ve güzel zamanlar ayırıyorum. Hayatımdaki her şeyin zamanları daha az olabiliyor ama kaliteli ve işlevsel anlar yaşıyorum" diyor. Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra sektöre adım atan Özgüle, 6 yıl TSE'de çalıştıktan sonra kurduğu şirkete eşini de dâhil etmiş. Bursa'da kurduğu otomasyonda şirketiyle önemli başarılara imza atan Zerrin Özgüle, inşaat sektöründe de oldukça iddialı olduğunu dile getiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mecburiyetten girişimci oldum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN