Spora dev yatırım

Bursa Büyükşehir Belediyesi spor yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 109 tesisi kente kazandıran Büyükşehir sadece son 10 günde 4 tesisi hizmete açtı

Giriş Tarihi: 6.12.2013
Bursa Büyükşehir Belediyesi 'Spor kenti Bursa' hedefi doğrultusunda kente kazandırdığı 109'uncu tesis olan Geçit Spor Tesislerini törenle hizmete açtı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, son 10 günde dört spor tesisi açılışını belirterek, "Söylemi herkes yapıyor, önemli olan tesisler kazandırmak" dedi. Spor tesislerine büyük bir önem veren ve 109 spor tesisi ile belediye tarihinin rekorunu kıran Büyükşehir Belediyesi, inşaatı tamamlanan Geçit Spor Tesisleri'ni de törenle hizmete açtı. Bu dönem sporu da öncelikli bir yatırım alanı olarak belirlediklerini ve kentin her köşesine yüzme havuzları, spor salonları ve futbol sahaları kazandırdıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Son 10 günde 4'üncü tesisimizi de Geçit'te açıyoruz. Bu tesis bu dönem hizmete açtığımız 109'uncu spor tesisi. Söylemi herkes yapar, önemli olan tesisler kazandırmak. Biz söylem değil, icraat yaptığımızı herkese gösteriyoruz. Avrupa'nın birçok semtinde bulunmayan böyle modern tesisleri kentimizin tüm semtlerine kazandırıyoruz. Burada da olduğu gibi Osmangazi Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz, kurum ve kuruluşlarımızla koordineli çalışarak Uludağ'dan sahillere, kent merkezinden kırsal kalkınmaya kadar önemli projeleri kentimize kazandırıyoruz" dedi.

"GELİR İÇİN VAKIF KURACAĞIZ"
Bu tesisleri yapmak kadar, onların sürdürülebilir olması ve yaşatılmasının da büyük önem taşıdığını ifade eden Altepe, "Sadece benim başkanlığımda 12 tane yüzme havuzu yaptık. Yaz kış havuz suyunun 28 derece olması gerekiyor. Enerji maliyetleri düşünüldüğünde bu önemli bir masraf. Ancak bunun sürdürülebilir olması gerekiyor. Bunun için bir vakıf kuracağız ve belediye şirket gelirlerimizden bir pay ayırıp, bu tesislerin sürdürülebilir olmasını sağlayacağız. Yaklaşık 1 milyon TL'ye mal olan bu tesislerimizin de başta Geçitspor olmak üzere bölgedeki tüm amatör kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Spora dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN