Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Fibrokiste karşı brokoli tüketin'

Kimya profesörü İbrahim Adnan Saraçoğlu, doğal yolla yetişmiş bitkilerin hayat verdiğini belirterek, fibrokistlerden kurtulmak isteyen kadınlara brokoli tüketmelerini önerdi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi İncirli Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerde konuşan şifalı bitkiler uzmanı olarak tanınan ünlü kimya profesörü İbrahim Adnan Saraçoğlu, kısır tohumlardaki tehlikelerden hastalıklara kadar hayati önem taşıyan konular hakkında bilgi verdi. "Yararlı" sanılarak tüketilen besinlerin aslında kısır tohumlarla yurtdışında üretilip sofralara kadar geldiğini belirten Saraçoğlu, Anadolu tohumlarının giderek tükendiğini, insanoğlunun kendi elleriyle meydana getirdiği vahim durumu göstererek bilinçlendirdi. Hiçbir şeyin doğal kalmadığını aktaran Prof. Dr. Saraçoğlu, genetiğiyle oynanmış GDO'lu sebze ve meyvelerle dolu bir dönemde yaşadığımızdan dolayı hastalıkların arttığından bahsetti. Fibrokistlerin günümüzde özellikle genç kızlarda yaygın olarak görüldüğü dile getiren Saraçoğlu, ağrı ve hassasiyet yapan bu kistleri yok etmenin tek çözümünün brokoli olduğunu söyledi. Saraçoğlu, "Bayanlar, 150-200 gram brokoliyi, iki bardak suda beş dakika haşlayıp, bir ay süreyle suyunu içsinler. Haşlanmış brokolileri de salatalarında tüketsinler. İki, üç defa bunun kürünü yapsınlar sonra, yine aynı hekime ultrason cihazında baktırsınlar. Zaten ilk regl döneminde ağrı hissetmeyeceklerdir ve göğüslerinde sertleşme olmaz" dedi.

"Süt içerek büyüyemeyiz"
Saraçoğlu, bitkiler ve sağlıklı yaşam konulu seminerde doğru bilinen yanlışlara da değinildi. Sütün protein ve şeker miktarıyla olan ilişkisinden bahseden Saraçoğlu, anne sütünü hayvanlardaki protein miktarına göre kıyaslayarak büyümeye olan etkisine değindi ve şöyle konuştu: "Hayvanlar arasında en çok protein bakımından zengin olan fare sütü. En hızlı büyüyen de o. Yani protein miktarı arttıkça daha hızlı büyüme gerçekleşiyor. Demek ki biz proteini esas alacak olursak en sağlıklı süt fare sütü diye düşünmemiz lazım. Protein canlılarda kaslara güç verir. Bizim bebeğimizin anneden alacağı sütteki protein düşüktür. Anne sütünde protein düşük fakat şeker oranı yani karbonhidrat yüksektir. Beynin de buna ihtiyacı vardır. Bebeklerin kas gücüne değil beyin gelişimine ihtiyacı vardır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Fibrokiste karşı brokoli tüketin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN