Türkiye'nin en iyi haber sitesi

? İşte emekli aylığı sorgulamanın kolay yolu...

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından oluşturulan sanal platformda artık emekli maaşları kolay şekilde sorgulanabiliyor. Emekli maaşları e-devlet internet platformuyla güvenli bir şekilde öğrenilebilir.

Giriş Tarihi: 1.12.2016 14:25 Güncelleme Tarihi: 23.3.2017 14:43
Emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte emekli aylığı sorgulamanın kolay yolu...

Ülkemizdeki özel sektör çalışanları yaşamlarının büyük bir döneminde aktif olarak çalışma hayatı içinde yer alıyor. Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) mükellefi olarak sürdürdükleri çalışma yaşamları sonunda emeklilik dönemleri başlıyor. Günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu, SSK mükelleflerine, emeklilik dönemlerini, emeklilik dönemleri boyunca alacakları maaş oranını, prim günlerini hesaplayabilecekleri internet hizmeti de sunuyor.

Artık SSK mükellefleri, bir kaç dakika içerisinde belirtilen internet sitesi üzerinden pratik bir şekilde emeklilik bilgilerine ulaşabiliyor, maaşlarını hesaplayabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş olan ve SSK emeklilik şartlarını tamamlayan mükellefler, emeklilik dönemleri boyunca ne kadar maaş alacaklarını internet üzerinden öğrenebilir.

E-Devlet sistemi üzerinden dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilecek olunan emekli maaşı sorgulama işlemi için emekli vatandaşların öncelikli olarak e-Devlet sistemi üzerinde kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor.. İnternet üzerinde yer alan SSK uygulaması üzerinde SSK mükellefleri tarafından öncelikli olarak T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfus il ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Böylelikle en güncel bilgiye ulaşabilmek mümkün oluyor. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilere yönelik olarak da sunulan emekli maaşı sorgulama hizmeti bulunuyor.

Bu linkten emekli aylığınızın sorgulayabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşı nasıl hesaplanır? İşte emekli aylığı sorgulamanın kolay yolu...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN