Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Okan Üniversitesi

Okan Üniversitesi, İstanbul'un Tuzla Akfırat'ta bulunan bir vakıf üniversitesidir.

Okan Üniversitesi, İstanbul'un Tuzla Akfırat'ta bulunan bir vakıf üniversitesidir.Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı, 1986 yılında toplumsal, kültürel ve ekonomik alanlarda, spor, sağlık ve eğitim sorunları üzerinde araştırma ve çalışmalar yapmak, sorunların ülke bütünlüğü içinde çözümüne ilişkin öneriler hazırlayarak bunların çözümünde devlete yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur.

Türkiye'nin en genç ve dinamik üniversitelerinden Okan Üniversitesi, Okan Kültür, Eğitim ve Spor Vakfı tarafından resmi olarak 1999 yılında kurulmuş, eğitim-öğretime ise 2003-2004 akademik yılında başlamıştır. Hızla büyüyen Üniversite, 2006-2007 öğretim yılından itibaren yeni ve modern Tuzla Kampüsü'ne yerleşmiştir. Okan Üniversitesi, 2012-2013 öğretim yılına 6 Fakülte, 3 Yüksekokul ve 3 Enstitüde 100'ü aşkın bölümle devam etmektedir.


'İş Yaşamına En Yakın Üniversite' sloganıyla hareket eden Okan Üniversitesi alanlarında uzman akademik kadrosuyla, eğitime çağdaş yaklaşımıyla, birinci sınıftan itibaren öğrencilerini iş yaşamına hazırlayan, uygulamaya dönük çalışmalarıyla teori ve pratiği bir araya getirmektedir. 2006-2007 öğretim yılında ilk mezunlarının veren üniversite, bu iddiasını kanıtlamıştır. Mezunların hepsi işe yerleşmiştir.

Eğitim ile iş dünyası arasında köprü oluşturmayı hedefleyen Okan Üniversitesi, öğrencilerinin birinci sınıftan başlayarak İş Yaşamına Hazırlık Programı kapsamında işletmelerde görev almalarını sağlamaktadır. Böylece öğrenciler iş yaşamını tanımakta, teori ile pratik arasında ilişki kurarak bilgi ve becerilerini artırmanın yanı sıra motivasyon da kazanmaktadırlar. İş Yaşamına Hazırlık Programını başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilmekte ve mezun olduklarında diplomalarına iş tecrübesine ilişkin sertifikalar da eklenmektedir.


Akademik

Fakülteler


*Diş Hekimliği Fakültesi
*Eğitim Fakültesi
*Güzel Sanatlar Fakültesi
*İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
*İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
*Hukuk Fakültesi
*Mühendislik Mimarlık Fakültesi
*Tıp Fakültesi

Yüksekokullar


*Sağlık Bilimleri Yüksekokulu
*Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu


Meslek Yüksekokulları

*Meslek Yüksek Okulu
*Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu


Rektörlüğe Bağlı Bölümler

*Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi
BİZE ULAŞIN