Otomotivin kalbi Sakarya'da atacak

Giriş Tarihi: 1.1.2013 10:36

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan'ı Mahmut Kösemusul tüm SATSO çalışanlarına ve Sakarya halkına yeni yıl mesajı verdi.

Yaptığı konuşmalarda Sakarya'nın marka bir şehir olma vizyonu ile yol aldığını söyleyen Kösemusul; "Gelen her yeni yıl açılan yeni bir sayfa, süregelen sıkıntıların çözümüne ve devam eden çalışmaların tamamlanmasına yönelik yeni bir nefes ve umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı beklentilerin dile getirildiği yeni bir sestir. Sakarya, stratejik konumu ve işbirliği ağlarından güç alan, çok yönlü ekonomik yapısı ile değer üreten, zengin beşeri potansiyeliyle geleceğe yön veren, yaşam kalitesi ile fark yaratan, insan ve bilgi odaklı, yeniliklere açık, küresel rekabette lider ve sürdürülebilir kalkınmada marka bir şehir olma vizyonu ile yol alıyor. 2012 yılında şehrimizin temel dinamiklerinden olan ve organik yapısı gereği devamlı büyüyen, genişleyen yeni ve doğal uzantılarla kendine farklı alanlar açan otomotiv sektörüne odaklandık. Bir yandan mevcut üretim bantlarının genişlemesi için çalışırken, bir yandan da yeni markaları yeni üreticileri, yabancı sermayeyi Sakarya'ya çekmek için çalıştık. Hedefimiz 2013 yılında otomotivin kalbini Sakarya'da attırmak. Cumhuriyetin yüz akı, en modern tarım makineleri Sakarya'da üretiliyor. Makine ve motor konusunda uzmanlaşmış, Türkiye çapında ustalarımız var. Otoyol'un mazisi 60 yılı aşıyor. Otomotiv olarak baktığımızda Sakarya son yirmi yılda dünyaya Entegre oldu. Bugün Sakarya'da otomobil sıfır hata ile üretiliyor. İşte biz bu Sakarya'nın geleceğini otomotivde görüyoruz" şeklinde konuştu.

Ekonomik belirsizliklerin yaşandığı bir ortamda KOBİ'lerin başarısını dile getiren Mahmut Kösemusul; "Küresel anlamda ekonomik belirsizliklerin yaşandığı bir ortamda Türk ekonomisinin göstermiş olduğu başarıda KOBİ'lerimizin payı yüksektir. Ekonomimizin marş dinamosu ve çarkı olan KOBİ'lerimizin, özel sektörümüzün bu başarılarını devam ettirirken, 2013 yılında da destek ve hibelerden yararlanarak büyümelerini ve daha fazla katma değer sağlamalarını temenni ediyorum" dedi.

2013 yılı ile ilgili olarak Mahmut Kösemusul; "Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2013 yılının, hem Sakarya hem de SATSO adına projelerin hayata geçirilip gelişmenin körüklendiği, Karadeniz'den Dünya'ya açılan bir Sakarya'ya hazırlık çalışmalarına hız kazandırılacak, yerli otomobil üssünün Sakarya olması için gayretlerimizin en üst seviyede olacağı, üyelerimizin hizmetinde ve menfaatinde kentimizin gelişimi doğrultusunda yatırımların ve yatırımcıların cazibe merkezi bir Sakarya için iletişim, ortak akıl ve tek ses anlayışı ile yüksek diyalog ve işbirliği çerçevesinde çalıştığımız, verimli ve hepimiz adına kazanç dolu bir yıl olmasını hedefliyoruz. Bu zamana kadar yaşanmış tüm birikimlerin ışığında, 2013 yılının Ulusumuza, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, Yönetim Kurulum ve şahsım adına saygılarımı, en iyi dileklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otomotivin kalbi Sakarya'da atacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN