Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu eller fıtığı yok ediyor

İnsan hayatının her anında karşılaşabileceği bel ve boyun ları artık kabus olmayacak. Fıtık yüzünden hayatı zindan olan mali müşavir Sedat Kasapoğlu, elle tedavi (manipülasyon) sayesinde 6 haftada rahatsızlıktan kurtuldu.

Giriş Tarihi: 10.9.2013 10:05

Günlük hayatta insan hayatını zorlaştıran bel ve boyun ları, ameliyat masasına yatmadan da artık tedavi ediliyor. İnsanların yüzde 80'i aktif hayatlarında bel ağrısı çekerken, fizik tedavi uzmanları tarafından uygulanan manipülasyon yöntemi yüzde 98 başarı oranı ile insanların fıtıktan kurtulmasını sağlıyor.

Ameliyat korkusu olanlar için önemli bir tedavi yöntemi olan manipülasyon hakkında bilgi veren fizik tedavi uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, manipülasyonun elle yapılan bir fizik tedavi yöntemi olduğunu anlatarak, "Hastalıklı bölgeye ellerle bir takım bastırma germe gibi manevralar uygulanmakta. Farklı bir tedavi yöntemi. Alternatif tıp değil, Sağlık Bakanlığının tedavi hizmetleri listesinde de mevcuttur. Ama bel ve boyun fıtıkları dışında da omurga kilitlenmeleri, boyun tutulmaları, birtakım iç hastalıklarında da uygulanabilmekte. Türkiye'de pek bilinmiyor ama bütün dünyada çok yaygın. Çok az sayıda uzman doktor tarafından uygulanabilmekte maalesef" diye konuştu.

FITIĞA AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

Ali Şahabettinoğlu, ameliyat gerektirmeyen her bel ve boyun fıtıklarında manipülasyon tedavisinin uygulandığına işaret etti. Bursa'daki muayahanesinde hastalarına hizmet veren Şahabettinoğlu, manipülasyon sayesinde onlarca insanın fıtıktan kurtulmasını sağladı.

Bursa'da mali müşavirlik yapan bel fıtığı sebebiyle günlerce rahat bir şekilde yürüyemeyen ve oturamayan Sedat Kasapoğlu (54), 6 haftalık tedavinin ardından fıtıktan kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Kasapoğlu, "Benim ağrılarım 2012 yılında başladı. Bazı nedenlerden dolayı tedaviye başlayamadım. Bu sene de fıtık ağrıların daha da artmaya başlayınca ameliyata karar verdim ama bazı nedenlerden dolayı erteledim. Yaklaşık 1,5 ile 2 ay içinde elle tedavi sayesinde fıtıktan kurtuldum" şeklinde konuştu.

Kasapoğlu, fıtıktan kurtulduğu için geceleri rahat uyuduğunu, işe rahat gidip geldiğini ifade ederek, "Şu an hiçbir ağrım yok. Daha önce oturamıyordum. Şu anda koltukta otururken hiçbir ağrı hissetmiyorum ama daha önce ayak bileğimde ve bacaklarımda ağrılarım vardı. Gece yatarken ağrılarım artıyordu. İşe giderken ağrılarım beni bunaltıyordu" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu eller fıtığı yok ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN