'dan, paralel baketbolcu 'e sert yanıt

Giriş Tarihi: 15.7.2015 13:49 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:21
Harun Erdenay'dan, paralel baketbolcu Enes Kanter'e sert yanıt

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı , 'in Cumhurbaşkanı 'ın verdiği iftar hakkında sarf ettiği sözlerine tepki göstererek ‘hemen özür dilemeli’ dedi.

Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, Milli Takım'a alınmayan Enes Kanter'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği iftar yemeği hakkında sarf ettiği "Allah ıslah etsin." sözleri için "Enes, Türk halkından özür dilemelidir. O fotoğraf bizim için gurur vericidir." ifadelerini kullandı.

"HEMEN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR"

, 'in Cumhurbaşkanı 'ın verdiği iftar organizasyonundaki bir fotoğraf hakkında yaptığı yorum için şunları söyledi:

"Yaptığı bu hareket büyük ayıptır. Neyi kovaladığını bilemiyorum. Amacı nedir? Bizden değil Türk halkından ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hemen özür dilemesi gerekir. Bizim böyle bir fotoğrafta yer almamız bizim açımızdan gurur vericidir. Çağrıldığı zaman Milli Takım'a gelmiş olsaydı böyle bir söz söyleyecek miydi?"

"İHTİYACIMIZ VARDI GELMEDİ"

Erdenay, Enes'i 3 yıl önce Milli Takım'a davet ettiklerini ancak gelmediğini hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte gerek sporculuk gerekse yöneticilik zamanında Enes ile bu tip karelerde çok yer aldık. O zaman niye eleştirmiyordu? Bu yaptığı Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bir ayıptır. Üç sene önce Ömer Aşık sakattı, kendisine ihtiyacımız vardı ancak gelmedi. Üç gün kala omzumdan dizimden sakatım diye haber gönderdi. Çıkıp hem Cumhurbaşkanımızdan hem de Türk halkından özür dilemelidir."

"ALLAH ISLAH ETSİN" DEMİŞTİ

Yıldız oyuncu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ünlü isimlere verdiği iftar yemeğinde Hidayet Türkoğlu, Mirsad Türkcan ve Eski Federasyon Başkanı Turgay Demirel ile aynı karede yer aldığı fotoğrafı paylaşarak "Ey Türk Milleti: Alın size neden Milli Takıma seçilmediğimin tescilli, somut bir belgesi. Yazık.! Allah Islah etsin" yazmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harun Erdenay'dan, paralel baketbolcu Enes Kanter'e sert yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN