Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Farkımız bu!

Yapılanması resmi makamlarca örnek gösterilen Almanya geçen sezon ya ayırdığı 120 milyon Euro'luk dev bütçeyle aradaki farkı ortaya koydu. 12 yıllık toplam yatırım ise 940 milyon Euro!

Giriş Tarihi: 28.1.2015
Farkımız bu!
Türkiye'de dan neden oyuncu çıkmadığı tartışıladursun, Almanya futboldan kazandıklarını yine futbola yatırmaya devam ediyor. Son olarak Dünya Kupası'nı kazanan Almanya Milli Takımı'nın temelini hazırlayan Bundesliga ve Bundesliga 2 kulüpleri, sadece 2013/2014 sezonunda altyapılara toplamda 120 milyon 150 bin Euro yatırdı. Bu yatırımlar karşılığında 5 bin 601 genç sporcu 36 kulübünün altyapısında eğitim aldı.

ALMAN FUTBOLCU MÜSLÜMAN OLDU - TIKLAYIN

TERİM DE VURGULAMIŞTI
Bundesliga'nın resmi internet sitesinde yayınlanan kapsamlı 2014 yılı değerlendirme raporuna göre; Almanya'nın 36 profesyonel ekibi 2002'den bu yana altyapıya 940 milyon Euro yatırarak başarılarının tesadüf olmadığını belgeledi. Türkiye'de ise altyapıya en çok para harcayan kulüpler olan Galatasaray ile Fenerbahçe, son resmi açıklamalara göre 1.2 milyon Euro, Beşiktaş ise 500 bin Euro bütçe ayırıyor. Antrenörlük Gelişim Semineri'nde konuşan Türkiye Futbol Direktörü altyapı yatırımlarının zorunlu hale getirilmesi fikrini dile getirmişti.

SPOR DÜNYASININ SANSASYONEL AŞKLARI - TIKLAYIN

AKADEMİLERE SIKI DENETİM VAR
Devasa bir kaynak ayrılan akademilerin denetimi de aynı özenle yapılıyor. 2007'den itibaren Almanya Futbol Federasyonu, akademileri 300 ayrı kategoride bağımsız kuruluşlara tek tek denetlettiriyor. Bu denetimlerle gençlerin gelişimi de kontrol altına alınıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Farkımız bu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN