İlk bomba MHK’ye düştü

Türkiye Federasyonu’nun FETÖ Terör Örgütü’nden temizlenmek amacıyla başlattığı soruşturma meyvelerini vermeye başladı. gitti, Yusuf Namoğlu geldi

Giriş Tarihi: 2.8.2016
İlk bomba MHK’ye düştü
AKLANAN DEVAM EDECEK
Türkiye Federasyonu () önceki gün, ülke çapında başlatılan FETÖ/ PDY incelemeleri kapsamında Futbol Federasyonu'nun tüm kurullarının usulen istifa ettiğini ve söz konusu kurullarda çalışanlar hakkında soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. TFF'nin aynı gün yaptığı ikinci açıklamada ise, "Yapılacak güvenlik incelemesinin ardından hain terör örgütüyle bağlantılı olduğu tespit edilen üyelerin istifaları işleme konularak kabul edilecek, incelemeleri temiz çıkan üyeler ise görevlerine devam edeceklerdir" ifadelerine yer verilmişti.

OLUMSUZ GÖRÜŞLER
Ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, dün gece Merkez Hakem Kurulu'nun istifasının kabul edildiğini kamuoyuna bildirdi. Hemen akabinde gelen ikinci bir duyuruda ise Kuddusi Müftüoğlu'ndan boşalan Merkez Hakem Kurulu'nun başkanlığına bir dönem önce söz konusu görevi yürüten Yusuf Namoğlu'nun getirildiği aktarıldı. Merkez Hakem Kurulu'nun yeni üyelerinin daha sonra atanacağı belirtilirken, soruşturma esnasında Kuddusi Müftüoğlu hakkında olumsuz bir görüş oluştuğu öğrenildi.

KULÜPLERE SIÇRIYOR
TFF'nin temizlik operasyonunun kurullarda görev yapan isimlerle sınırlı kalmayacağı, kulüp çatıları altında görev yapan yöneticiler ve çalışanlar ile futbolcular ve menajerlere sıçrayacağı gelen haberler arasında... Bu kapsamda; menajerlere ödenen paralar, sponsorluk anlaşmalarının hangi şartlara göre yapıldığı, kazanılan paraların nerelere harcandığı, forma reklamları ve stat panolarına alınan reklamlara kadar tüm kalemler tek tek incelenecek. FETÖ Terör Örgütü'nün bir dönem futbolcu transferlerine kadar birçok konuda söz sahibi olduğu iddia ediliyor.

SADECE BUGÜN DEĞİL GEÇMİŞE DE İNCELEME
Futbol Federasyonu, FETÖ temizliği kapsamında sadece bugünü ele almayacak geçmişe yönelik iddialar için de inceleme yapacak. A Milli Futbol Takımı için ortaya atılan, ay-yıldızlı takımın 2010 yılında ABD kampında üç futbolcunun FETÖ tarafından havalimanından alınarak, örgüt liderini ziyarete gittiği açıklamaları için de inceleme başlattığı iddia edildi.

TÜM DETAYLAR SABAH'TA
15 Temmuz'dan beri FETÖ'nün spor ayağındaki gelişmeleri okuyucularına duyuran SABAH Spor, FETÖ avukatı Hakan Şükür ile Enes Kanter'in komedyen Atalay Demirci ile yaptıkları yazışmayı da okuyucusuna duyuran gazete oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk bomba MHK’ye düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN