Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? Dikkat! TEOG tercihleri nasıl yapılır?

LYS sonuçlarının açıklanmasından sonra, iyi bir lise tercih etmek için uzun süre çalışan öğrenciler ve onların velileri de TEOG tercihleri ne zaman? sorusunun yanıtını merak ediyor. İşte TEOG tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun, ? sorusunun cevabı ve TEOG hakkındaki detaylı faydalı bilgiler...

Giriş Tarihi: 14.7.2017 10:16 Güncelleme Tarihi: 14.7.2017 10:16
TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? Dikkat! TEOG tercihleri nasıl yapılır?

İlerleyen yıllarda YGS ve LYS sınavlarında başarılı olup iyi üniversite okumanın yollarından başı şüphesiz başarılı bir lisede eğitim görmek. Milyonlarca öğrenci ve onların velilerinin en çok merak ettiği sorulardan biri de: TEOG tercihleri ne zaman başlayacak?

TEOG tercihleri 14 Temmuz Perşembe günü başlayacak ve on gün sürecek, 24 Temmuz'da biten tercihlerde en fazla 25 okul tercih edilebilecek.

OKULLAR TEOG DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERECEK

Uğur TEOG Tercih Ofisleri ile hedef öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunulması amaçlanıyor. Uğur Okullarının 104 okul, 13 kampüs ve tanıtım ofislerinde uygulanacak olan hizmet 12-24 Temmuz tarihleri arasında devam edecek. Tercih döneminde, Uğur Okulları uzman psikolojik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği tercih ofisleri, tüm öğrencilere açık olacak. Hizmetten yararlanacak öğrenci ve velilerin ilgili okul, kampüs ya da tanıtım ofisini arayarak randevu almaları yeterli olacak. Uğur TEOG Tercih Ofisleri hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

İŞTE TEOG TABAN PUANLARI

TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, AOSP, eşitliğin devam etmesi hâlinde sırasıyla 8'inci, 7'nci ve 6'ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınıyor. 11 Ağustos tarihinde de yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

BOŞ KONTENJANLAR VE NAKİL İŞLEMLERİ

Okulların boş kalan kontenjanları, 11 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir.
Yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih başvuruları,

• 14-18 Ağustos 2017,
• 21-25 Ağustos 2017,
• 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde olmak üzere 3 kez yapılacaktır.

Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin sonuçları,
• 21 Ağustos 2017
• 28 Ağustos 2017
• 8 Eylül 2017 tarihlerinde e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? Dikkat! TEOG tercihleri nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN