Hüznün romantizmle buluşması: Prag

Giriş Tarihi: 25.3.2013

Orta Avrupa'nın kalbinde yer alan Prag heykelleri, kaleleri, meydanları, müzeleri ve kiliseleriyle görsel bir şölen sunuyor. Eğer Avrupa'yı gezip Prag'ı hâlâ görmediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Son yılların en gözde destinasyonlarından olan bu şehir romantik ve büyüleyici havasıyla Avrupa'nın tarihi ruhunu barındırıyor. Eski ve yeni şehir olarak ikiye ayrılan kentte, dünle bugün kol kola.

BAŞ DÖNDÜREN TARİH

Hüzünle romantizmin muhteşem resitalini sunan Prag'a adımınızı atar atmaz karşınıza çıkan tarihi yapılar baş döndürüyor. Bu yapıların başında ise tüm görkemiyle Cumhuriyet Sarayı geliyor. Avrupa'nın en güzel ve en eski katedrallerinden St. Vitüs Katedrali bu sıralamayı takip ediyor. Eski şehir meydanının en kalabalık noktası azizlerin kuklalarıyla süslü astronomik saat kulesi. Vıltava Nehri doğrultusunda uzanan yol sizi şehrin siluetine hâkim bir noktaya çıkarıyor. Az ilerideki Charles Köprüsü ise belki de hayatınızda göreceğiniz en mükemmel manzarayı ayaklarınızın altına seriyor. Buranın büyüsünden sıyrılıp Prag Kalesi'ne doğru yola koyulabilirseniz adeta bir tören havasında gerçekleşen kaledeki asker nöbet değişimini görebilirsiniz. Gün bitmeden yapacaklarınız arasına Vıttava Nehri'nin üzerinde tekne gezintisini de ekleyebilir, akşam ise şehrin ışıklarının vurduğu nehrin üzerinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

ŞİFALI SULARIYLA KARLOVY VARY
Tur sırasında Prag'a yaklaşık iki saat mesafedeki Karlovy Vary bölgesindeki kaplıcalara da gidebilirsiniz. Avrupa'nın en önemli kaplıcalarının bulunduğu bu bölgeyi 1918'de Mustafa Kemal Atatürk 1918'de ziyaret etmiş. Eşsiz güzellikteki bu kent şifalı sularıyla da sağlık turizminin başkenti olmaya aday.

ORTAÇAĞ GECESİ
Tarihe yolculuk yapmak isteyenler için düzenlenen yemekli ve içkili "Ortaçağ Gecesi" gezinize ayrı bir tat katıyor. Ortaçağ'a ait özel gösteriler, dans ve eğlencelerle süslü gecede yemek ve şarap eşliğinde güzel dakikalar yaşayacak, unutulmaz anılarla ayrılacaksınız.

BAHARDA PRAG BİR BAŞKA
3 gece 4 günlük Prag turu 379 eurodan başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşullarıyla ANI TUR'la ayrı bir keyfe dönüşüyor. Pegasus Havayolları'yla 20 Nisan'da ve her gün hareketli olarak gerçekleşen turda bahar dönemi için tatil planları yapmaya başlayan tatilciler şimdiden rezervasyonlarını yaptırıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüznün romantizmle buluşması: Prag
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN