Kuşadası'nda bayram doluluğu

Kuşadası Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı İlbahar: "Bayram için bir ay öncesinden başlayan otel rezervasyonularında neredeyse yer kalmadı"

Giriş Tarihi: 16.7.2013 17:26
Kuşadası Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Bülent İlbahar, "Bayram için bir ay öncesinden başlayan otel rezervasyonularında neredeyse yer kalmadı" dedi. İlbahar yaptığı açıklamada, Ramazan ayı dolayısıyla yüzde 40 oranında düşüş yaşayan otellerin, bayramda yüzde 100 oranında doluluk yaşayacaklarını bildirdi.

Ramazan ayının turizm sezonunu içinde dek gelmesi nedeniyle yerli turizmde büyük oranda düşüş yaşandığını vurgulayan İlbahar, "Bayram için bir ay öncesinden başlayan otel rezervasyonularında neredeyse yer kalmadı. Ramazan bayramının ilk gününden itibaren otellerde yüzde100 oranında doluluk bekliyoruz" dedi.

Ramazan Bayramı için yapılan indirimler ve promosyonlarla, bayram sonrasında da hareketliliği devam ettirmesi beklentisinde olduklarını bildiren İlbahar, yerli turistin yanında, İranlı ve Rus turistlerin de ilgsinin yüksek olduğunu ifade etti. İlbahar, lçede yazlık ev kiralamaya da büyük rağbet gösterildiğini, otellerde yer bulamayan turistlerin günlük 170 ile 500 lira arasında fiyatlarla yazlık ev kiraladığını bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuşadası'nda bayram doluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN