THY, Arjantin'e direkt uçacak

Giriş Tarihi: 16.7.2013 15:09

THY Genel Müdürü Kotil: "2 yıl içerisinde günde iki kez icra edilecek şekilde Arjantin'e direkt seferlere başlanılacak"

(THY) Genel Müdürü Temel Kotil, 2 yıl içerisinde Arjantin'e direkt sefer başlatacaklarını bildirdi.THY'den yapılan açıklamaya göre, THY ile Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı arasında iyi niyet anlaşması imzalandı. Genel Müdürlük Binasında gerçekleşen imza töreninde, sözleşmeye THY Genel Müdürü Temel Kotil ile Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanı, Ulusal Turizm ve Tanıtma Enstitüsü Inprotour Başkanı Enrique Meyer imza koydu.

İki ülke arasındaki ulaşım ve tanıtım eksenli ilişkilerin daha da gelişmesini amaçlayan işbirliğiyle Arjantin Turizm Bakanlığı'nın tanıtım faaliyetlerinde, THY'nin hizmetlerine, uçuş noktalarına ve Türkiye tanıtımlarına yer vermesi, THY'nin ise yayın ve uçak içinde Arjantin'i her yönüyle tanıtması planlanıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Temel Kotil, Arjantin ile Türkiye arasındaki mesafenin uzak olduğunu, THY'nin uçuşlarının iki ülkeyi birbirine
yakınlaştırdığını vurguladı. Kotil, Arjantin'e 2 yıl içerisinde günde iki kez icra edilecek şekilde direkt seferlere başlanılacağını bildirdi.

Arjantin Turizm Bakanı Meyer de Arjantin'e Türkiye'den gelen ziyaretçi sayısının yüzde 9 oranında arttığına dikkati çekerek, Türkiye'nin Arjantin'e
gerçekleştirdiği uçuşlarda yüzde 25 oranında artış görüldüğünü kaydetti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY, Arjantin'e direkt uçacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN