Bayram ihtişamı Dubai'de yaşanır

Deniz, kum, güneş, eğlence ve daha fazlasını arıyorsanız Etstur ile Dubai en doğru adres. Şehir pırıltılı cazibesiyle dikkat çekerken bayram ihtişamını da yaşatıyor

Giriş Tarihi: 17.7.2013
20'nci yüzyılın ortalarında sadece bir balıkçı köyü olan Dubai, şimdilerde ise sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nin değil tüm Arap yarımadasının en önemli iş ve ticaret merkezi. Ekonomisi ve kültürüyle kendi coğrafyasına tezat oluşturan bu petrol cenneti "Körfezin İncisi" olarak da biliniyor. Bir zamanlar buralarda yaşayanların, geçimlerini yalnızca denizden çıkardıkları incileri satarak sağlamasıyla verilen bu isim bugün şehrin güzelliğiyle bütünleşiyor. Beş şeritli otobanlar, kare kare caddeler, klimalı duraklar, lüks arabalar, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz güzellikte çölün üzerine inşa edilmiş görkemli binalar... Ve okyanusun üzerine yapılmış, dünya starlarının malikaneleri olan Palmiye şeklindeki ada. İşte ihtişamın son noktası olarak karşınıza çıkacak. Dünyanın en güzel mimari uygulamalarını göreceğiniz bu şehir size çölün huzurlu tenhalarından, çarşı pazarın koşturmasına geniş bir yelpaze sunuyor.

MİMARİSİYLE BÜYÜLÜYOR

Farklı mimari yapılarıyla dikkat çeken Dubai'de Burj Al Arab otelini mutlaka görmelisiniz. Yelken şeklinde, 300 metre yükseklikteki bu otel Dubai'nin en güzel sahiline bakıyor. Dubai'nin dikkat çeken bir başka mimari yapısı da Burj El Halifa kulesi. 858 metre yüksekliğinde olan bu kule dünyanın en yüksek kulesi. Dubai Mall'un bahçesinde bulunan dev havuz ise size görsel bir şölen sunuyor. Bu havuzda her yarım saatte bir su gösterisi oluyor. Su çalan müziğin ritmine göre efekt alıyor ve tabiri yerindeyse dans ediyor. Çevresinde ise dünya mutfağından lezzetler sunan farklı restoranlar bulunuyor.

UCUZ ALIŞVERİŞİN ADRESİ

Ucuz alışveriş cenneti olan Dubai'de devasa büyüklükte 29 alışveriş merkezi bulunuyor. Bunların en ünlüleriyse dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall ve Emirates Mall. Dubai Mall'un tamamını gezmek için 20 saat aralıksız yürümeniz gerekiyor. Bu alışveriş merkezlerinde lüks markaların dışında her bütçeye uygun alternatifler de bulmak mümkün. Vergi olmayan Dubai'de mücevher ve elektronik eşya oldukça ucuz.

Rezervasyon için acele edin
Arap Yarımadası'ndaki yedi Arap Emirliği'nden biri olan Dubai, Etstur ile Bayram tatilinde en güzel destinasyonlar arasında yerini alıyor. 349 eurodan başlayan Dubai turu oldukça revaçta. Bayram yoğunluğundan olumsuz etkilenmemeniz için rezervasyonlarınızı son dakikaya bırakmayın, elinizi çabuk tutun.

Vize kolaylığı
Dubai vize konusunda Türkiye'ye kolaylık tanıyan bir ülke. Bunun için "vesikalık resim & pasaport ön yüzü & kimlik ön yüzü"nü mail olarak Etstur acentelerine iletmeleri vize başvurusu için yeterli.
Shengen vizesi isteyen destinasyonlar için, bayram yoğunluğu nedeniyle konsolosluklarda oluşabilecek uzun vize sırasına takılmamak için rezervasyonlarınızı hemen yaptırın.

Pasaport vize işlemlerinizi son günlere bırakmayın
ETS Tur 9 gün sürecek olan Kurban Bayramı için İngiltere'den, Orta Avrupa'ya, Uzak Doğu'dan Dubai'ye kadar farklı tur alternatifler sunuyor. Kurban bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle özellikle İtalya&Orta Avrupa&Benelüks Paris turlarında yoğunluk olacağını belirten Etstur Yurt Dışı Turlar Müdürü İlker Lanacı tatilcilerin pasaport ve vize işlemlerini son günlere bırakmamaları konusunda uyarıyor. Lanacı, "Bir pasaport vize işlemi ortalama 10-15 sürüyor. Tatilciler bu işlemlerini son günlere bırakırsa sıkıntı yaşayabilir" diyor. Lanacı ayrıca pasaportların 10 yıldan eski olmaması, en az 6 ay geçerlilik süresi olması ve fotoğrafların da konsoloslukların belirlediği standartlarda olması gerektiğine dikkat çekiyor
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram ihtişamı Dubai'de yaşanır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN