Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu Karadeniz'de alternatif turizm

Giriş Tarihi: 3.9.2013 09:20 Güncelleme Tarihi: 3.9.2013 09:21

Valisi Öz: "Alternatif turizm bakımından bölgemiz çok zengin bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin arttırılması ve geliştirilmesi çerçevesinde ortak projeler yapılması çok önemlidir.Yapılacak projelerin desteklenmesi için gerek resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket edilerek bu bölgenin turizm potansiyelinden yılın 12 ayı yararlanacağız"

Valisi , Trabzon başta olmak üzere Doğu Karadeniz'in alternatif turizm açısından zengin bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Bu potansiyelin arttırılması ve geliştirilmesi çerçevesinde ortak projeler yapılması çok önemlidir. Yapılacak projelerin desteklenmesi için gerek resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket edilerek bu bölgenin turizm potansiyelinden yılın 12 ayı yararlanacağız" dedi.

Vali Öz, kente gelen yerli ve yabancı turistlere ilin zengin kültür mirasının tanıtılması amacıyla yapılan çalışmaları yerinde görmek ve Trabzon'u
daha iyi tanımak amacıyla Çaykara ilçesindeki Uzungöl, Maçka ilçesindeki Sümela Manastırı ve Hamsiköy ile kent merkezindeki Ortahisar Mahallesi, Trabzon Müzesi, Sanatevi, Ganita ve Kalepark gibi tarihi ve turistik mekanları gezdi.

Kentteki bazı alabalık üretim çiftliklerini de gezen Öz, Uzungöl'de Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül ile ahşap arabaya binerek tur attı. Ardından belde esnafının sorunlarını dinleyen Öz, ilçedeki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne ait turizm bürolarını da inceledi.

Vali Öz, Trabzon'un kültürel değerlerinin daha çok tanınması, bölgenin turizm potansiyelinin arttırılması için ortak projeler yapılacağına işaret
ederek, kentin değerlendirilebilecek çok zengin bir mirasa sahip olduğunu ifade etti.

Doğu Karadeniz'deki Uzungöl gibi turizm alanlarının alternatif turizmin geliştirilmesinde çok büyük rol oynadığını belirten Vali Öz, "Alternatif
turizm bakımından bölgemiz çok zengin bir potansiyele sahiptir. Bu potansiyelin arttırılması ve geliştirilmesi çerçevesinde ortak projeler yapılması çok önemlidir. Yapılacak projelerin desteklenmesi için gerek resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket edilerek bu bölgenin turizm potansiyelinden yılın 12 ayı yararlanacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Karadeniz'de alternatif turizm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN