'den 'ya cevap

'nın, Türk Hava Yolları () ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldığı açıklaması karşısında THY yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, 'Lufthansa'nın tek taraflı olarak bu iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz' denildi.

Giriş Tarihi: 26.11.2013 15:22
Rekabet koşullarını gerekçe gösteren Alman havayolu şirketi , Ocak ayından itibaren ortağı ile seyahat eden müşterilerinin hesabına düşen millerin sadece dörtte birini kabul edebileceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine THY'de konu ile ilgili dün bir yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada 'THY hizmet kalitesi ve geniş uçuş ağıyla gerçekleştirdiği büyümesini sürdürmektedir. Uçtuğu tüm ülkelerde adil rekabet koşullarıyla hareket eden THY, yolcularına daha iyi hizmet sunmak için çalışmaktadır. THY üyesi olduğu Star Alliance ittifakı aracılığıyla da tüm üye havayollarının yolcularına hizmet vermektedir. Ortak uçuş (Code-share) ve mil kazanımı ve kullanımı (FFP) uygulamaları da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Lufthansa'nın tek taraflı olarak bu iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz ve tekrar gözden geçirileceğini umut ediyoruz' denildi.
Lufthansa yolcuları eğer seyahatlerini THY ile kombine ederlerse Mil toplayabiliyor ve özel fırsat ve indirimlerden faydalanabiliyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'den Lufthansa'ya cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN