X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 25 bin zehirli ayakkabı kayboldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

25 bin kayboldu

  • Giriş Tarihi: 25.11.2014 15:50 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 17:47
25 bin zehirli ayakkabı kayboldu
25 bin zehirli ayakkabı kayboldu

İmha için gönderilen 25 bin ortadan kayboldu.

Çin'den gelen ayakkabılarda kanserojen madde belirlendi. İmhaya götürülen kutuların içindeki ayakkabıların değiştirildiği ortaya çıktı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, İstanbul Erenköy Gümrüğü'nde incelenen 25 bin 510 çift ayakkabıda kanserojen madde olarak bilinen azor boyaya rastlandı ve ithalat izni verilmedi.

20 Ekim'de yapılan tespitin ardından ayakkabılarla ilgili gerekli işlemler tamamlandı ve imha kararı alındı.

Tekrar TIR'lara yüklenen ayakkabılar Kocaeli'ndeki bir atık imha tesisine götürüldü. İşlem için tespit yapılmak istenince; kolilerde imha amacıyla gönderilen gerçek ayakkabıların olmadığı, daha önce piyasadan iade alınan eski ve yırtık ayakkabıların bulunduğu görüldü.

Aralarında çocuk ayakkabılarının da olduğu kanserli madde içeren ayakkabıların izine rastlanamadı. Ayakkabıların bekletildiği antrepoyla ilgili inceleme başlatıldı.

'den açıklaması

Canikli, Çin'den gelen ve kanserojen içeren ayakkabılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Çin'den gelen ayakkabılarda kanserojen madde belirlendi ve imhaya götürülen kutuların içindeki ayakkabıların değiştirildiği ortaya çıktı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli piyasaya binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü iddialarını doğrulayarak "Maalesef bu eşya iç piyasaya satılmış görünüyor. Ne kadarı piyasaya sürüldü ona bilemiyoruz. Bazı marka isimleri var ama aynı markanın sağlıklı ürünleri de var. Marka ismi belirtmek sıkıntı yaratabilir. Ayakkabılarla ilgili yoğun bir şekilde raftan ürün numunesi alarak çalışma yapıyoruz. İmha edilmesi gereken 33 bin çift ayakkabı var" dedi.

''MUHTEMELEN ÇOK UCUZA SATIYORLAR''

Canikli vatandaşları da bu ürünlerle ilgili uyararak "Muhtemelen çok ucuz fiyata satıyorlar. Normal bir ayakkabının fiyatı bellidir. Vatandaşın çok ucuza satılan mallar noktasında çok dikkat etmeleri gerekiyor" diye konuştu. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli basın mesuplarına açıklama yaptı.

''MALLAR ELLERİNDE PATLADI''

Piyasaya kaçak yollardan binlerce zehirli ayakkabı sürüldüğü iddialarıyla ilgili konuşan Canikli şunları söyledi: ''Gümrük kapıları artık çok sıkı denetleniyor. Bu işi yapmak isteyenler dışarıdan getirip ve çıkarmak istedikleri mal karşılığında başka mal koymak zorundalar. Ancak şu anda bunu yapamıyorlar ve bu mallar adeta ellerinde patlamış durumda.''


kalan karakter 1000

madur madur

ben bu markayı uzun zamandır giyiyordum şimdi ne olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.12.2014 11:30
ayakkabici ayakkabici

neden herkesi tohmet altinda birakiyorsunuz sayin bakan,aciklayin firma ismini

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 25.11.2014 17:24
Özmen Özmen

25 Bin Zehirli Ayakkabılar Nasıl Kaybolur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.11.2014 17:24
Kurt Kurt

Ayakkabılar antrepodan çalınmış ortada açık bir suç var buyuk ihtimalle açıklamadığınız firma yaptı bu işi. Devlet hani şeffaf olacaktı ? Açıklayın şu sahtekarların isimlerini.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.11.2014 16:58
ISTANBULLU ISTANBULLU

NEDEN ISIM VERMIYORSUNUZ INSAN SAGLIGINDAN DAHAMI DEGERLI FIRMA ISMI

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.11.2014 16:35
salih köksal salih köksal

firma ismi açıklanmıyor anladıkta bu ayakkabıları degiştiren antrepoyu açıklayınız.antrepolar daha sıkı denetlendiginde daha ne yolsuzluklar ortaya çıkacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 26.11.2014 08:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.