Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TAV Almanya'da VIP loungelarını üçledi

Giriş Tarihi: 27.11.2014
TAV Almanya'da VIP loungelarını üçledi

TAV, Frankfurt, Münih ve Stuttgart havalimanlarındaki Air France/KLM Lounge'larının işletmesini üstlendi. Genel Müdür Bora İşbulan, "Hedefimizde Amerika pazarı var" dedi

Primeclass markası altında dört ülkedeki 9 havalimanında toplam 29 özel yolcu salonuyla hizmet veren TAV İşletme Hizmetleri, son olarak Frankfurt, Münih ve Stuttgart havalimanlarındaki Air France/KLM Lounge'larının işletmesini üstlendi. 2013'te 71 milyon euro ciro yapan şirket, 2015 sonuna kadar TAV'ın bulunmadığı havalimanlarında 30 ve üzerinde yeni lounge işletmeyi hedefliyor. Böylece 5 milyon yolcu kapasitesine ulaşılacak. Çok yakında Washington, Houston, Dallas, Boston ve San Francisco havalimanlarında da projelerini devreye sokacaklarını söyleyen TAV İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Bora İşbulan "2013'te yaklaşık 3.1 milyar kişi seyahat etti. Bunların yaklaşık yüzde 5'i lounge kullanıyor. Bu ölçekteki bir sektörde, lounge işletmeciliğinde küresel bir marka haline geldik. Bununla birlikte sektörümüzde daha çok pay almak için ciddi çalışmalar yürütüyoruz" dedi. TAV'ın işlettiği havalimanlarında edindikleri know-how'ı başka ülkelere taşımaya başladıklarını belirten İşbulan, Air France/KLM'nin kendilerini çözüm ortağı olarak seçmesinden mutluluk duyduklarını anlattı.

150 BİN YOLCUYA HİZMET
Bora İşbulan, "Frankfurt, Münih ve Stuttgart'taki yolcu salonlarında yılda yaklaşık 150 bin yolcuya hizmet vermeyi öngörüyoruz. Yılsonuna kadar Washington'da THY yolcu salonunu işletiyor olacağız. Önümüzdeki yıl ise hedefimiz daha büyük. TAV'ın işletmesi dışındaki havalimanlarında 30 lounge daha işletmeyi hedefliyoruz" dedi. İşbulan, hedef bölgelerini Avrupa, ABD, Afrika ve Ortadoğu olarak sıraladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TAV Almanya'da VIP loungelarını üçledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz