X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye Davos'a damgasını vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye 'a damgasını vurdu

  • Giriş Tarihi: 25.1.2015
Türkiye Davos'a damgasını vurdu
Türkiye Davos'a damgasını vurdu

'taki 'nda Türkiye fırtınası esti. Dünyanın önde gelen şirketlerinin CEO'ları, Türkiye'nin yatırım için en cazip ülke olduğuna dikkat çekti

Devlet liderleri ve iş dünyasından yöneticilerin katıldığı 'nun yıldızı Türkiye oldu. Dünyanın önde gelen CEO'ları, banka yöneticileri Türkiye'nin uluslararası yatırımcılar için çekici bir ülke olduğunu vurgulayarak, "Ekonomide yıldızı parlamaya devam ediyor. Yatırımcılara yeni fırsatlar sunuyor" mesajı verdi. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası başta olmak üzere uluslararası finans kuruluşları da Türkiye'deki yatırımların artıracağına dikkat çekti.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU DAVOS'TA KONUŞTU - TIKLAYIN

B20 BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

'ta devam eden forumda düşen petrol fiyatlarının küresel ekonomiye yansımalarından deflasyon tehlikesine, küresel sorunlardan yatırımlara kadar bir dizi konu değerlendirildi. Uluslararası işadamları Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen B20 toplantısında bir araya geldi. B20 Görev Güçleri'nde koordinatör başkanlık görevlerini yürüten Güler Sabancı, Ferit Şahenk, Hüsnü Özyeğin ve Ali Koç, büyümenin finansmanı, ticaret, altyapı yatırımları, yolsuzlukla mücadele ve istihdam konularında değerlendirme yaptı. Coca Cola Üst Düzey Yöneticisi Muhtar Kent de ekonomik değerlendirmelerde bulundu.

YATIRIMCILARI CEZBEDİYOR
Nasdaq OMX Yönetim Kurulu Direktörü Glenn Hutchins Türkiye'nin uluslararası yatırımcıları cezbettiğini ifade etti. Hutchins, Türkiye'nin yabancı yatırımcıları artırmak için kapsamlı çalışmalar yürüttüğüne işaret ederek, Borsa İstanbul'un dünya standartlarında bir teknoloji platformu oluşturduğunu söyledi. Hutchins, "Türkiye sermaye piyasalarına olan güveni artırdı" diye konuştu.

YILDIZI PARLAYAN ÜLKE
Nasdaq CEO'su Robert Greifeld, Türkiye ekonomisinin yıldızının parladığını ifade ederek, "Türkiye'de sermaye piyasaları dinamik bir yapıya sahip. Borsa İstanbul ile stratejik ortaklığımız bulunuyor. Bu ortaklık yoluyla, BIST'i desteklemeye devam ediyoruz. Dünyadaki ekonomik büyüme, yatırım fırsatlarıyla mümkün. Türkiye'nin ekonomide yıldızı parlamaya devam ediyor" dedi.

EN BÜYÜK YATIRIM TÜRKİYE'YE
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Başkan Yardımcısı Philip Bennet Türkiye'ye geçen yıl 1.4 milyar euroluk yatırım yaptıklarını belirterek, şunları anlattı: "Türkiye, bankamızın finansmanından en yüksek payı alan ülke. Finansman ihtiyacının karşılaması için en sağlıklı yol doğrudan dış yatırımlar. Sermaye piyasalarında derinleşmenin yolunu arıyoruz. Borsa İstanbul, Orta Asya'dan Kuzey Afrika'ya kadar finansal merkez olmaya çalışıyor."

ŞİMŞEK: DÜŞÜK FAİZ YATIRIM İÇİN FIRSAT
Foruma katılan Maliye Bakanı , yatırım konusuna önem vereceklerini belirterek, 2035 yılına kadar 70 trilyon dolarlık altyapı yatırımına ihtiyaç olacağını söyledi. Maliye Bakanı Şimşek, "İsviçre, Euro Bölgesi ve Japonya'da 7.3 trilyon dolarlık devlet tahvillerinin faizi eksiye düşmüş durumda. Doğru model kurulup Türkiye buna ön ayak olursa bu düşük faiz ortamını dünya için yatırım hamlesine dönüştürebiliriz" yorumunu yaptı.

kalan karakter 1000

göktürkler göktürkler

disardaki yabanci ekonomi uzmanlari türkiyedeki gercek ekonomiyi real ve tarafsiz bir persfektiften görüyor ve dogru degerlendiriyorlar,ancak icimizdeki at gözlükleri ile dolasan kaos ortami yaratmaya calisan capulcular bunu görmüyorlar görmek istemiyorlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 25.01.2015 20:43
süper türkiye süper türkiye

türkiye yabancı sermaye ve para girişinde çok az çekiyor.kominist ve demokrasisi omayan bir çine göre çok kötü.türkiyedeki bankalar isviçre bankaları gibi güvenilir değil.hiç kimse isviçre hesaplarına ulaşamaz.türkiye de altın rezervi çok düşük.mesala afrikada ve rusyadaki altın madenleri işletilebilir.en önemlisi altın için bir devlet bankası olmasıdır.yani türkiye avrupanın,rusyanın,ortaasyanın,ortadoğunun,afrikanın çok önemli altın,para sermayesini kontrol etmeli.ülke böyle ayakda durur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 25.01.2015 10:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.