X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Finansta paralel kaos planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Finansta paralel kaos planı

Finansta paralel kaos planı
Finansta paralel kaos planı

Paralel örgüt, 70'inci madde kapsamına alınınca kaos planı için düğmeye bastı. Örgüte yakın Ankara 8. İdare'ye kararın iptali için dava açıldı. Anında ara karar çıkarıldı. 'dan Türk bankacılık sektörünün sır bilgileri istendi. BDDK'da savunmayı da Paralel ekip hazırladı. Kirli planın hedefi, 'finansta zafiyet var' algısı yaratmak

17-25 Aralık darbe girişiminde başarılı olamayan , bu kez 'ya el konulmasını bahane ederek finans sektöründe kaos planı için harekete geçti. Paralel örgütün, batma riski olan Bank Asya'yı Bankacılık Kanunu'nun 70'inci maddesi (kısıtlayıcı önlemler) kapsamından çıkarmak için başvurduğu mahkemenin verdiği ara karar, ekonomiyi sabotaj planını ele veriyor. SABAH'ın ele geçirdiği Ankara 8'inci İdare Mahkemesi'nin kararı, Paralel ihanet örgütünün amacının, yargı ve 'da halen nüfuz ettiği ekibin kumpasıyla ülkenin finans sektörünü kaosa sürüklemek olduğunu belgeliyor.

MURAKIP DİLİYLE YAZILDI

Mali bünyesindeki bozulma nedeniyle 28 Ağustos 2014'te Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK), Bankacılık Kanunu'nun 70'inci maddesi (kısıtlayıcı önlemler) kapsamına aldığı Bank Asya, birkaç ay sonra kararın iptali ve yürütmenin durdurulması için mahkemeye başvurdu. Paralel yapıya yakın isimlerin yer aldığı Ankara 8. İdare Mahkemesi 26 Aralık'ta davayla ilgili ara karar çıkarttı. Karar, adeta Paralel Yapı'ya yakınlığıyla bilinen bazı BDDK murakıplarının kaleminden çıkmış gibi. Son derece teknik bir dille yazılan kararda, mahkeme, BDDK'dan Bank Asya'yla ilgili bazı bilgi ve belgeler talep etti. Bank Asya'nın kredileri paralel işadamlarına peşkeş çekmesini, milyonlarca liralık batığını bilançoya aktarmayıp zararını gizlemesiyle ilgili tek bir belge dahi istemeyen mahkeme, Türkiye'nin önde gelen bankalarını dava dosyasına dahil etmek istedi.

kalan karakter 1000

kaya kaya

öyle yada böyle bu olay turkiyeye sağlam ceza getirir, azıcık bankacılık kanunlarını bilen varsa anlar bunu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.02.2015 21:26
grkncl grkncl

Cem YILMAZ artık sana ihtiyaç kalmadı. keMAL, Mahmut, Kamer gibi ciddi komedi üstatları geldi. Hadi sen dramatik işlere yönel.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 06.02.2015 14:18
neslihan neslihan

bir cemaatin ne işi olur bankayla ? nasıl kapılarında cevşenler okurlar ?
Allah şaşırtmasın diyelim. menzilin kıymeti bir kez daha anladık.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır4
cevapla 06.02.2015 12:39
hasan hasan

of of hanı ınlerıne gırılmıstı demek kı ınlere gırılmıs olabılır ama suru dagıtılmıs bak hala toplanmaya ve taarruza kalkıyorlar aslan yakaladıgı rakıbı sırtlanın omurılıgını kırar ıne gırenler sırtlanların omurılıgını kıramadıgınız surece kınlenen sırtlanlar sıze saldırmaya devam eder bunu da boyle bılın!

Aynı Görüşte misiniz?
evet32
hayır12
cevapla 06.02.2015 06:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.