X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diyasporadan ABD'de çirkin kampanya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Diyasporadan ABD'de çirkin kampanya

  • Giriş Tarihi: 2.3.2015
Diyasporadan ABD'de çirkin kampanya
Diyasporadan ABD'de çirkin kampanya

, "Türkiye'den yatırımlarınızı çekin" kampanyası başlattı. Türkiye'de 74 milyon doları olan ABD'li ünlü üniversite Berkeley, diyasporanın baskısıyla parayı geri çekiyor

Sözde soykırımın 100'üncü yıldönümünü 24 Nisan'da anmaya hazırlanan , Türkiye'ye karşı küresel kampanyasını ekonomiye yansıtmaya başladı. ABD başta olmak üzere bir çok ülkeye sözde soykırımı tanıması için siyasi baskı yapan, Ermeni Diyasporası şimdi de Türkiye'ye yatırımın önünü kesmek için düğmeye bastı. DivestTurkey yani "Türkiye'den yatırımlarınızı çekin" adını verdikleri bir kampanyayı başlatan Ermeni Diyasporası, Türkiye'de bulunan yabancı fonların geri çekilmesini istiyor.

HEDEF ÜNİVERSİTE FONLARI

Ermeni Gençliği Federasyonu (Armenian Youth Federation) tarafından başlatılan Türkiye'den Çıkın kampanyası özellikle milyarlarca dolarlık fonu bulunan üniversitelerde ağırlığını göstermeye başladı. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise Ermeni Diyasporası'nın güçlü olduğu Kaliforniya eyaleti oldu.SENATOYU TOPLADILAR
ABD'nin en ünlü eğitim kurumlarından University of California- Berkeley'e baskı yapan Diyaspora, 18 Şubat'ta senato toplantısı düzenledi. Üniversite Lisans Öğrencileri Senatosu, Türkiye'de bulunan 74 milyon dolarlık yatırımdan vazgeçilmesi için bir araya geldi. Oy birliği ile gerçekleştirilen görüşme sonrası University of California- Berkeley'in Türkiye'deki yatırım ve fonlarının çekilmesi kararı çıktı. Üniversitenin Ermeni Öğrenciler Birliği (Armenian Student Association) Başkanı Sareen Habeshian, "Alınan bu tarihi karar sadece Kaliforniya'nın değil, Tüm Ermeni Cemaati'nin başarısıdır" dedi.

TÜRKİYE'DE 74 MİLYON $'I VAR
University of California, Berkeley'in Türkiye'de bulunan fon ve yatırımın toplam tutarı 74 milyon dolar. Bunun 55.4 milyon doları üniversitenin Emeklilik Fonu (University of California Retirement Plan) Türkiye Devlet Tahvili'nde. Devlet tahvilindeki 9.6 milyon doları ise üniversitenin Genel Bağış Havuzu (General Endowment Pool) adıyla işlem görüyor. Üniversiteye ait Emeklilik Fonu'nun ayrıca Türk Exim Bank'ında 7.27 milyon doları var. Bağış Havuzu'nun Exim Bank'taki yatırımı ise 1.6 milyon dolar.

STARBUCKS'TAN TÜRK BAYRAĞINI İNDİRDİLER
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz hafta Ermeni Diyasporası, kahve devi Starbucks'a Türkiye ile ilgili bir karar aldırmıştı. Bulunduğu ülkelerdeki yerel temaları işleyen posterleri kafelerine asan dünyanın en büyük kahve zincirlerinden Starbucks'ın Kaliforniya'daki birçok mağazasındaki Türkiye bayrağı, Ermeni Diyasporası'nı harekete geçirmişti. Starbucks, Türkiye'ye yönelik tanıtımı kaldırma kararı almıştı.

kalan karakter 1000

Haydar Haydar

Her türlü abd nato ve ermeniler kaybeder! Bize yeşil sermaye yeter,gerisi boş laf.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.03.2015 10:01
star.uck star.uck

buna rağmen starbucks da oturup birşeyler içen şerefsiz vatan hainleri mevcut güzel ülkemde...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 02.03.2015 08:35
Cemile Cemile

Pekala, T.C. Los Angeles Konsoloslugu ne yapmistir? T.C. ABD de temsil edilmemektemidir? Ermenilerin bu girisimlerine neden gereken karsi hamleler yapilmamaktadir?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.03.2015 07:30
mert mert

o firmaların, ve ilişkili olanları vefonlarda KIPIRDANMA olanları öylesine açıklayın, ve onların başka ülkelerde hangi ürünlere yatırım yaptıklarını açıklayın insanımız da ürünü satın almamakla cevap verir. Tedbirler alınmalı..

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.03.2015 02:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.