X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Emeklilere promosyon yolda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

lere promosyon yolda!

  • Giriş Tarihi: 5.3.2015 10:13
Emeklilere promosyon yolda!
Emeklilere promosyon yolda!

10.5 milyon ye banka promosyonu verilmesi için süreç işliyor. Dava hazırlıkları son aşamaya geldi. Emekliler bekleyişte.

Memurlar gibi banka promosyonu almak isteyen erin bu talebi davalık oluyor. Promosyon girişimlerinin sonuç vermemesi üzerine, Emekli-Sen konuyu mahkemeye taşımaya hazırlanıyor. Dava hazırlıkları son aşamaya geldi. Önümüzdeki günlerde davanın açılması bekleniyor. Emekli-Sen, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) bankalarla yaptığı protokole 'promosyon' maddesini koymasını istiyor. Emeklilere yılda 1 maaş promosyon verilmesi gerektiğini belirten Emekli-Sen, bunun da 12'ye bölünerek her ay hesaba yatırılmasını talep ediyor. Dava olumlu sonuçlanırsa, 10.5 milyon emekli, maaşının yattığı bankadan promosyon alacak.

BANKALAR KÂRLI

Emekli-Sen'in dava girişimleri emeklileri heyecanlandırdı. Emekliler, şunları söyledi:
Bankalar SGK'yla yaptığı protokolde böyle bir madde olmadığı için promosyon vermiyormuş. Maddeyi koymak SGK'nın elinde.
SGK her ay bankalara 12 milyar lirayı emekli maaşı olarak aktarıyor. Ayrıca biz, bankacılık işlemlerini maaşımızı aldığımız bankadan yapıyoruz. Emekli maaşımızın yattığı bankanın kredi kartını kullanıyoruz. Kredi çekmemiz gerektiğinde de yine maaşımızı aldığımız bankayı tercih ediyoruz. Bankaların promosyon vermek için elde ettikleri muazzam kârın çok azını vermesi yeter.

YARIŞIYORLAR

Özel bankalar, "Emekli maaşınızı bize taşıyın" diyerek kampanya üstüne kampanya yapıyor. Vaatler havada uçuşuyor. Demek ki, emekli maaşının yatması banka için kârlıymış. Bunu kabul ettirmek SGK'nın elinde.

Madem girişimlerden sonuç çıkmadı, mahkemeye başvurulması yerinde. Mahkemelerin emeklilerin taleplerini haklı bulacağından eminiz. Emekli maaşlarından kazanan bankaların, memurlar gibi bizlere de promosyon ödemesi gerekiyor.

Kaynak:Takvim