Davutoğlu müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 1.6.2015 14:04 Güncelleme Tarihi: 1.6.2015 14:31
Başbakan Davutoğlu yerli otomobil müjdesini verdi

, lığı döneminde "Yok mu yapacak bir babayiğit" diye üreticilere yerli otomobil talebinde bulunmuştu. Fikri Işık, bugün A Haber ekranlarında yerli otomobil hakkında imzaların atıldığı detaylarının da Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacağı müjdesini vermişti.

"2016'DA İLK FİLO ÜRETİLECEK"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın bahsettiği açıklamayı, , partisinin Kırıkkale mitinginde yaptı. Davutoğlu; "Geçen hafta milli sanayi itibarıyla milli bölgesel uçağımızın müjdesini paylaşmıştık. Bu hafta da elhamdülillah bütün hazırlıklar tamamlandı, imzalar atılıyor. Kendi milli otomobilimizi yapıyoruz inşallah. 2015 Ağustos'unda ilk prototip üretim, 2016'da inşallah ilk filo üretimi yapılacak" dedi.

"GELİN MADE IN TURKEY YAZALIM"

Yaklaşık 3 hafta önce talebini yineleyen Erdoğan, şu cümleleri kurmuştu; "Bu ülke bir çok zoru başardı. Yine başaracak. Yerli ürünlerimizi üretecek. Ben söylüyorum efendim, sayın cumhurbaşkanım o kadar kolay değil diyorlar. Evet o kadar kolay. Bu iş size nasip olmayabilir ama olacak. Gelin otomobilin altına da Made in Turkey yazalım."
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu yerli otomobil müjdesini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz